LoL Silver Elo'da takılı kalmak

18 lp kazanıyorum 17 gidiyor. Gold olmak istiyorum, top lane oynuyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ben de top lane mainim, meta şampiyonlarını takip et mainlemeye çalış takım geri düşse de ezse de bu eloda mutlaka minyon ittirip kule alarak rakibi darlamalısın TF'lere katılırsan takıma uyarsan çıkamazsın, çıksan bile Gold 4'de kalırsın.
Sana önerebileceğim şampiyonlar Shen, Nasus, Tryndamere, Jax, Singed, Vladimir takım dengesine göre bu şampiyonlardan birini seç.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal maçlarda takıma rakibe platin adamlar geliyorsa bu benim plat olucağımı mı gösterir?

Hayır öyle bir şey göstermiyor ve gümüş elodan çıkmak için epey bir uğraşman gerekecek ne kadar iyi oynarsan oyna takıma 4 flamer gelince FF verip bir kenara çekilmek düşüyor LOL'ün klasik oynanış tarzı 2 el kazandırır 2 el kaybettirir elde var 0 boşu boşuna tilt olursun böyle olucağını bile bile LOL oynamaya devam ediyorum :)

Hayır öyle bir şey göstermiyor ve gümüş elodan çıkmak için epey bir uğraşman gerekecek ne kadar iyi oynarsan oyna takıma 4 flamer gelince FF verip bir kenara çekilmek düşüyor LOL'ün klasik oynanış tarzı 2 el kazandırır 2 el kaybettirir elde var 0 boşu boşuna tilt olursun böyle olucağını bile bile LOL oynamaya devam ediyorum :)
Yeni hesap açtım karşıma hep plat geliyor bir zevki kalmıyor, adam sıralı girmiş sup geldi diye oyunu trollüyor.

18 lp kazanıyorum 17 gidiyor. Gold olmak istiyorum, top lane oynuyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Elo hellden çıkmak için bu sezon ulaştığın maksimum lig in üstüne çıkman ve Win lose oranını %50 üzerine çıkarman lazım.
Mesela bu sezon en fazla S2 olmuşsundur ama şu an S3 sündür ve winratein berbattır. S1 olduğunda elohellden kurtulursun. Aynı ligte takılı kalmak veya o ligin altına düşmek elohelle yol açar.

Yeni hesap açtım karşıma hep plat geliyor bir zevki kalmıyor adam sıralı girmiş sup geldi diğe oyunu trollüyor.

Bu LOL için klasik bir durum 6 yıldır oynadığım halde hala tilt oluyorum iyi bir oyun oynamak istiyorsan takımın sinyalleri açık bırakıp konuşmayı susturabilirsin konuşmaktan oyun oynıyamıyan insanlar var hala.

Elo hellden çıkmak için bu sezon ulaştığın maksimum lig in üstüne çıkman ve Win lose oranını %50 üzerine çıkarman lazım.
Mesela bu sezon en fazla S2 olmuşsundur ama şu an S3 sündür ve winrate in berbattır. S1 olduğunda elohellden kurtulursun. Aynı ligte takılı kalmak veya o ligin altına düşmek elohelle yol açar.

Sence yeni hesap mı açmalı yoksa S2 olan hesabımı mı kasmalıyım?
Bu arada WR %50, 9 ve bu sezon s1'e çıktım ve tekrar düştüm.

Sence yeni hesap mı açmalı yoksa S2 olan hesabımı mı kasmalıyım?
Bu arada WR %50, 9 ve bu sezon s1'e çıktım ve tekrar düştüm.

Kendini bulunduğun ligin üstünde görüyorsan takımını taşıma potansiyelindeysen yeni hesap aç ama takımdan bir farkın yoksa açmana gerek yok yeni hesabında da aynı sorunla karşılaşırsın.

Kendine bir oyun arkadaşı bulmalısın. Bulduğun kişi jungle oynasın o zaman lig atlaman kolaylaşır. Oyuna en çok etki eden adam jungledır. Aslında sen mid arkadaşın jung oynasa tadından yenmez de sen yine de her halükarda ne oynarsan oyna bir jungle pre bul kendine.

Qiyana oynamanı öneririm. Başlarda zor gelebilir bazılarına ama alışmak uzun sürmüyor. Diamond eloda oyunu rahat domine ediyorum ben Qiyana ile.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı