LoL'u kalıcı olarak bırakmak

Lol, csgo vb. rekabetçi oyunların sonu olmadığı için bağımlı oluyorsunuz. Aslında hep aynı şeyleri yapıyorsunuz. Sadece anlık dopaminleri yüksek olan bir etkinlik türü bu. Bunun yerine hikâyeli oyunlar oynayarak hem dopamin salınım dengesini ayarlayabilirsiniz hem de yepyeni senaryolar, oyunculuklar, mekanikler görerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Rekabet sarıyor biliyorum, her sene fifa'da online seasons oynayıp şampiyon olup oyunu siliyorum. Eğer yeni bir şey yapmazsam oyun kendine çekiyor beni. Bu da beynin çalışma mantığıyla alakalı. Beyin tanıdık olanı yapmaya eğilimli olduğundan yeni bir şeye önyargıyla bakıyor. Olağanüstü oyunlar varken onlardan alacağı dopamini bilmediği için de eski alışkanlıklarına dönüyor. Bence bu sadece oyun bağımlılığıyla alakalı değil. Beyin ve düşünce sistemi üzerinde ciddi düşünülmesi gerekiyor.

@Sameett, DotA karşıtı olduğumuzdan değil. LoL'de Bronz'dan çıkamayan birisi DotA'da tutunamaz.
@yorumcuu, 6 senedir Bronz'dan çıkamıyorsanız sorun sizde. Sorunu biraz da kendinizde arayın.

Sorunu kendimde ararken takımımda tüm lanelerin feedledini gördüm. Ben hariç.

Oyunu ayda 1 2 kere oynayıp gümüş Gold'da takılıyorum eğlencesine. Eğer 6 yıldır bronzdan çıkamıyorsan sorun sende.

Arkadaşım, takımımda 4 kişi feedlerse ben nasıl taşıyayım maçı? Bir maçta takım arkadaşlarım botta rakibe 10 dakika 15 kill verdi. Bilip bilmeden filozof gibi konuşmayın.

Sorunu kendimde ararken takımımda tüm lanelerin feedledini gördüm. Ben hariç.

Arkadaşım, takımımda 4 kişi feedlerse ben nasıl taşıyayım maçı? Bir maçta takım arkadaşlarım botta rakibe 10 dakika 15 kill verdi. Bilip bilmeden filozof gibi konuşmayın.

Benim takımıma gelmiyor mu dostum? Bir senin takımına geliyormuş gibi ajitasyon yapmayı kes madem beğenmiyorsun.

Benim takımıma gelmiyor mu dostum? Bir senin takımına geliyormuş gibi ajitasyon yapmayı kes madem beğenmiyorsun.

Ben ne yapabilirim hadi söyle bakalım. Dakika 10'da 15 kill almış Samira'yı 3/0/4 giden bir Jungle nasıl durdurabilir? 5 kişi pre mi giriyorsun sen?

@Yeyil, katılıyorum. Oyun bilgisi olan birisi olsa 6 sene Bronz'da kalmaz zaten. Hadi, ilk iki üç sene Bronz kümesinde kaldı diyelim. 6 sene kalması normal mi? Tabii ki de değil. Oyun bilgisi olan birisi bir şekilde çıkar. Üst kümelerde kötü oyuncular yok mu? Tabii ki de var ve çoğu boosted. Onlar gene denk gelecek, kaçarı yok. Çıkan bir şekilde çıkıyor kümeyi, gerisi bahane.

Tek çifte 5 kişi pre mi girilir sence :D? Gamesense zayıf birine ne anlatsan boş o yüzden haklısın kardeşim👍

Ben fal mı açtım ki senin tek çiftde oynadığını bileyim?

@Yeyil, katılıyorum. Oyun bilgisi olan birisi olsa 6 sene Bronz'da kalmaz zaten. Hadi, ilk iki üç sene bronz kümesinde kaldı diyelim. 6 sene kalması normal mi? Tabii ki de değil. Oyun bilgisi olan birisi bir şekilde çıkar. Üst kümelerde kötü oyuncular yok mu? Tabii ki de var ve çoğu boosted. Onlar gene denk gelecek, kaçarı yok. Çıkan bir şekilde çıkıyor kümeyi, gerisi bahane.

Tamam kardeşim haklısınız. Feedleyen suçlu olmuyor anladığım kadarıyla. Feedlemeyen suçlu oluyor. Zaten bıraktım oyunu ve inanki umurumda değil. Toksiklerden uzaklardayım artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı