Lost Ark tek başına oynanır mı?

BreaKSooN05

Kilopat
Daha önce Silkroad oynuyordum. İşte bot kasıyorduk parti yapıyorduk. 2-3 kişiydik genelde.

Şimdi tekim, Lost Ark'ı buldum. Böyle tek başıma bir çar kasıyım istiyorum. Ama oyun buna müsait mi bilmiyorum. Daha doğrusu oyun hakkında hiçbir şey bilmiyorum. MMO kariyerim Silkroad'dan ibaret.

Sunucular ne durumda bilmiyorum ama tek oynanmaz bence.

Gireceğiniz etkinliklerde dungeonlarda vs. ekiple uyumlu oynamanız gereken yerler oluyor ve bilmeyen gelince anlatana kadar saatler harcayabiliyorsunuz çok basit bir şey için.

Daha önce Silkroad oynuyordum. İşte bot kasıyorduk parti yapıyorduk. 2-3 kişiydik genelde.

Şimdi tekim, Lost Ark'ı buldum. Böyle tek başıma bir çar kasıyım istiyorum. Ama oyun buna müsait mi bilmiyorum. Daha doğrusu oyun hakkında hiçbir şey bilmiyorum. MMO kariyerim Silkroad'dan ibaret.
hocam konudan bağımsız affedin ama silkroad tek başıma sıfırdan başlanır mı tavsiye edermisiniz?

Ben tek başıma oynamıştım ilk çıktığı zamanlarda. Çok ilerlememiştim, 250 1300 gsye gelmiştim. Yaklaşık benim geldiğim seviyelerde tek başına oynayan biri dungeonlarda yer bulmak konusunda sıkıntı çekmeye başlıyor. Support bir karakter oynamadığınız sürece pek istenmiyorsunuz. Bunun yanında roster exp denilen şeyin de önemi var. Roster Exp'yi de bildiğim kadarıyla ya 0'dan oyunun ana hikaye görevlerini yaparak ya da çeşitli haritalara gizlenmiş 'mokoko' denen şeyleri bularak artırıyorsunuz, yani sıkıcı şeyler diyebilirim.

Ama ilk 250 saati baz aldığımda şu ana kadar oynadığım en zevkli MMORPG olarak kaldı. Bence oldukça zevkli ancak ileri seviyelerde iş biraz işçiliğe dönüyor. Alt karakterler kasıp hepsinin her gün günlük şeylerini yapmanız vs. gerekiyor. Kısacası ilk zamanlarda zevkli zaman geçirirsiniz ancak ekibiniz yoksa ileride dungeon bulmakta zorlanırsınız. Tamamen kendi deneyimlerime göre konuştum, iyi sosyaller.

Hocam konudan bağımsız affedin ama Silkroad tek başıma sıfırdan başlanır mı tavsiye eder misiniz?

Silkroad tek başına kasılabilirsin ama parti gibi çok seri olmuyor. Başlarda tek başına kasılırsın 50 Level'den sonra parti arkadaş çevren ile birlikte gitmen daha iyi olur. Zaten 1 kişi 2-3 tane bot ile hesap açabiliyor aynı anda. Oyun içinde 2-3 kişi ile tanışıp kasılırsınız.

Ki Silkroad'ı şahsen çok tavsiye etmem. Oyunun başına oturup el ile oynayıp kasılma devri eskide kaldı. El ile kasılsan bile her yerde aynı moblar var sürekli aynı şeyleri kesip sıkılıyorsun. O yüzden herkes bota salıyor ve böyle olunca da oyunu oynamış gibi hissetmiyorum.

Silkroad'ı tavsiye edeceğim nokta ise;
- Guild savaşları keyifli.
- Parti yapmak ve kasılma hissiyatını gayet güzel.
- İtem alışverişleri ve pazarcılık hissiyatı mükemmel. Bir ara oyunu bırakmıştım ama ticaret yapmaya devam etmiştim.
- Kervan yapmak var. Burada 2'ye ayrılıyor 1 kesim kervanları şehirden şehre götürüp ticaret yapıyor. Diğer kesim ise hırsız mallara çöküp kendi satmak istiyor.
- Mitolojik yaratıklar var. Uniqler.
- Geriye kalan olaylar ise klasik MMO işleri.

Silkroad tek başına kasılabilirsin ama parti gibi çok seri olmuyor. Başlarda tek başına kasılırsın 50 Level'den sonra parti arkadaş çevren ile birlikte gitmen daha iyi olur. Zaten 1 kişi 2-3 tane bot ile hesap açabiliyor aynı anda. Oyun içinde 2-3 kişi ile tanışıp kasılırsınız.

Ki Silkroad'ı şahsen çok tavsiye etmem. Oyunun başına oturup el ile oynayıp kasılma devri eskide kaldı. El ile kasılsan bile her yerde aynı moblar var sürekli aynı şeyleri kesip sıkılıyorsun. O yüzden herkes bota salıyor ve böyle olunca da oyunu oynamış gibi hissetmiyorum.

Silkroad'ı tavsiye edeceğim nokta ise;
- Guild savaşları keyifli.
- Parti yapmak ve kasılma hissiyatını gayet güzel.
- İtem alışverişleri ve pazarcılık hissiyatı mükemmel. Bir ara oyunu bırakmıştım ama ticaret yapmaya devam etmiştim.
- Kervan yapmak var. Burada 2'ye ayrılıyor 1 kesim kervanları şehirden şehre götürüp ticaret yapıyor. Diğer kesim ise hırsız mallara çöküp kendi satmak istiyor.
- Mitolojik yaratıklar var. Uniqler.
- Geriye kalan olaylar ise klasik MMO işleri.
silkroadın aktif bi kitlesi var mı?
yani boş sunucular vs. karşılaşır mıyım?

MMO düşünüyorsan WoW'dan başkası hikaye şu an. Verdiğin paranın hakkını fazlasıyla alırsın. The war Within'ı alırsan dragonflight içinde geliyor ve 2024 sonunda bitiyor. 2 yıl da within sürecek. Toplam 3 yıl boyunca güncel bir şekilde oynarsın. Ek olarak 70 lv olduktan sonra Gold kasıp token alarak aylık abonelik ücretini de çıkarabilirsin. Aboneliği devam ettirdiğin süre boyunca da WoW classic, wotlk ve season of Discovery'e de erişebilirsin.

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Silkroad'ın aktif bir kitlesi var mı?

Vardı da artık yok gibi. Herkes bıraktı. İsro falan oynayanlar var. Türk sunucularını bıraktılar. Mesela 10 bin kişilik sunucu açıyorlar. 7-8K'sı bot çarlar.

Ben oynarken 10 tane çarım vardı. 8 çar ile parti yapıp mob kesiyordum. 1 çar ile de bu 8 çara düşen itemleri pazarda satıyordum. 1 çarda gerçek çarım ile savaşlara falan gidiyordum.

Geri
Yukarı