LS520 ve Ryzen 5 5600 değerleri normal mi?

BatuhanAslann

Femtopat
RAM
Corsair Vengeance RGB RT 32 GB (2 x 16 GB) DDR4 3.600MHz C16
Ekran kartı
Asus DUAL RX6700XT 12G OC
Anakart
MPG B550 GAMING PLUS
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba Arkadaşlar,

Dün itibariyle elime LS 520 sıvı soğutucusu ulaştı.
Önceden SE 214 XT kullanıyordum.
İleriye dönük olması açısından bu sıvı soğutucuyu aldım indirimdeyken.
AIDA64 ile 10 dakikalık bir test yaptığımda 61 dereceyi geçmiyor.

SE 214 XT soğutucusunda boşta 35 - 40 arasındaydı dereceler şimdi LS 520 ile 40 - 50 arasında bu normal midir?
Başka nasıl test yapabilirim ve kasama biraz büyük geldi fotoğrafları aşağıda ilettiyorum.
Ek olarak ön panele takamadım çünkü ekran kartı izin vermiyor üstte ise tam oturmuyor anakart yüzünden.
Üzerindeki macundan dolayı olabilir diye MX-4 macun ile değiştirdim fakat pek bir şey fark etmedi.
Montajı doğru sağlamış mıyım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• IMG_2891.png
    IMG_2891.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 34
  • IMG_2892.png
    IMG_2892.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 33
  • IMG_2894.png
    IMG_2894.png
    1.011,1 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_2895.png
    IMG_2895.png
    1 MB · Görüntüleme: 33
  • IMG_2896.png
    IMG_2896.png
    2 MB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Pompanın altında etiket olması lazım. Onu çıkarmanız gerekliydi.
Etiket dursa testte 61 dereceyi rüyanızda görürsünüz. Değerlerde bir şey gözükmüyor da, ne zamandan beri HWINFO'dan test yapılıyor?

Pompanın altında etiket olması lazım. Onu çıkarmanız gerekliydi.
Plastikten bahsediyorsanız çıkardım tabi ki onu hatta sonradan macun bile değiştirdim.

Etiket dursa testte 61 dereceyi rüyanızda görürsünüz. Değerlerde bir şey gözükmüyor da, ne zamandan beri HWINFO'dan test yapılıyor?
Bugün hocam başka bir programdan test etmemi değerleri atmamı istiyorsanız atabilirim.

Plastikten bahsediyorsanız çıkardım tabi ki onu hatta sonradan macun bile değiştirdim.

Bugün hocam başka bir programdan test etmemi değerleri atmamı istiyorsanız atabilirim.
HWINFO test yazılımı değil, muhtemelen AIDA64'ten falan bahsediyorsunuz onun testi de yeterlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı