Lubuntu'da ekran kartı sürücüsü nasıl yüklenir?

MertHatipOglu

Kilopat
Yer
182. Filoda
Daha fazla  
Elimde çok eski bir bilgisayar vardı. Bu bilgisayara dün forumdaki tavsiyeler üzerine lubuntu yükledim ve memnunum. Ancak mp4 videoları açtığımda videonun sadece sesi geliyor. İnternette ekran kartı sürücüsünü güncelleyin diyorlar. Fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. Ekran kartı İntel 915GM/GMS/910GML Express Graphics. Controller.

Yazılımın Linux desteği yok
Driver identifier yükleyin. Orda gerekli driverleri gösterir size. Kullanması çok basit. İndirin, açın uygulamayı. Scan now diyin. O tarayıp sizi bi siteye atıcak. Sitede tüm bilgileri görüceksiniz. Güncellemen gereken driver varsa sağda update yazar. Bu kadar basit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver Identifier yükleyin. Orada gerekli driverleri gösterir size. Kullanması çok basit. İndirin, açın uygulamayı. Scan Now deyin. O tarayıp sizi bir siteye atacak. Sitede tüm bilgileri görüceksiniz. Güncellemen gereken driver varsa sağda Update yazar. Bu kadar basit.

O program Windows programı, konu sahibi Lubuntu Linux kullanıyor. Cevap yazmadan önce konuyu okuyun.

İnternet üzerinde şunu buldum, istersen direkt linkten oku.
Önce ubuntu-restricted-extras paketini yükle.
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
Ubuntu sürümün 20.04 ve üstü ise şu komutu dene;
sudo apt-get install libavcodec58 libav-tools ffmpeg
20.04 altı ise şunu dene;
sudo apt-get install libavcodec54 libav-tools ffmpeg

Intel graphic drivers kernel üzerinde önceden yüklü bir şekilde geliyor olmalı, problem farkli bir sebepten kaynaklanıyor olabilir.

Geri
Yukarı