M.2 SSD Olan Sistemin Geç Açılması

Eğer HDD üzerine kurulum yaptıysanız arkadaşın dediği yöntemi deneyebilirsiniz. Windows 10, SSD için en ideal işletim sistemidir. MSI fastbootu aktif hale getirip bir deneyin.

Yavaş değil ki 15 saniye iyi kimi su ısıtıcıyı açıyor kaynıyor kahvesini koyuyor geliyor anca açılıyor PC'si...
Benim ki HDD 30saniye de açılıyor...
Screenshot_20171106_220307.png

MSI Fast Boot ayarını açmanı önermiyorum. Evet sistemi hızlı bir şekilde hazır hale getirmesi doğru ama ayarı açarsan BIOS'a giremiyorsun, daha doğrusu DEL basman gerek sahneyi hemen atlıyor bilgisayar. Tabii buna bir alternatif çözüm var. Masaüstünden BIOS'a girebilmen mümkün diye biliyorum fakat o konuda net bir bilgim olmadığı için yardım edemem. Zaten 15 saniye o kadar mühim değil diye düşünüyorum. Hayatının 15 saniyesini bekleyerek geçirmen seni bir ziyana uğratmaz.

Hem açılışta hem de kapanışta gecikme olması pek de normal değil. Laptopuma taktığım normal SSD ile bile 8 saniyede masa üstünü görüyorum. Çoklu işletim sistemi kurduğunuz için de bir gecikme yaşanıyor olabilir.
Yani ben format atarken format sonlarına doğru 2 tane Windows 10 seçeneği çıktı. O zaman bu çoklu işletim sistemi mi oluyor? Eğer öyleyse bunun 1 tanesini nasıl silebilirim?

MSI Fast Boot ayarını açmanı önermiyorum. Evet sistemi hızlı bir şekilde hazır hale getirmesi doğru ama ayarı açarsan BIOS'a giremiyorsun, daha doğrusu DEL basman gerek sahneyi hemen atlıyor bilgisayar. Tabii buna bir alternatif çözüm var. Masaüstünden BIOS'a girebilmen mümkün diye biliyorum fakat o konuda net bir bilgim olmadığı için yardım edemem. Zaten 15 saniye o kadar mühim değil diye düşünüyorum. Hayatının 15 saniyesini bekleyerek geçirmen seni bir ziyana uğratmaz.
Benim için 15 saniye önemli değil ama sistemde normal SSD yok, sistemimde M.2 SSD var. Benim demek istediğim M.2'li sistemin neden 15 saniyede açılıyor ve kapanıyor?

Yani ben format atarken format sonlarına doğru 2 tane Windows 10 seçeneği çıktı. O zaman bu çoklu işletim sistemi mi oluyor? Eğer öyleyse bunun 1 tanesini nasıl silebilirim?
Benim demek istediğim o değil. Önceki mesajlarınızda Windows 7, 8.1 ve 10 seçeneklerinden birini seçerek bilgisayarı açtığınızı söylediniz. Yani bilgisayarınızda 3 tane işletim sistemi var gözüküyor. Eğer diğer işletim sistemleri hayati önem taşımıyorsa hepsini silerek sadece Windows 10u temiz bir şekilde baştan kurmanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı