Mac OS X NTFS dosyaları görme/değiştirme nasıl yapılır ?

hzfatih

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat'lar Bende 1 Tane SSD var bir tane de HDD. Ben HDD'deki dosyaları silmeden Mac OS X'de nasıl gösterebilirim kullanabilirim ?
@montezuma

Selam üstat Ben denedim o programı fakat benden biçimlendirme yapmamı istiyor sil diyor ben silemem içinde önemli dosyalarım var başka yolu yokmudur acaba
not:diskin içersindekileri göremiyorum. @montezuma

Tuxera biçimlendirme yapmaz. NTFS formatlı disklere yazma ve okuma yetkisi verir. Diskin formatı nedir ki görmüyor? Disk İzlencelerinden diskin formatını öğren.

@hzfatih Benim silinmesini istemedim dosyalarım var HDD ve ben söyle yaptım. Disk yönetiminden 40gb ayırdım. Ayırmış olduğum 40gb'tı Paragon Hard Disk Manager™ ile NTFS'i Apple HFS'ye çevirdim. 40gb alana El Capitan 10.11.4 kurdum ama boot yaparken usb den yapıyorum. Umarım faydalı olur. Mac Os'ta kullanımında yeniyim öğrenmek için uğraşıyorum :)

Son düzenleme:
@montezuma Ben galiba yanlış anlatıyorum. HDD ve SSD var. ikiside SATA yolu ile cihazıma bağlı. Diğer diskimi görüyor fakat dosyalarımı göremiyorum, onun için.

OS X NTFS formatlı diskini görüyor ancak içindeki dosyaları göremiyorsun doğru mu? NTFS formatlı HDD içine herhangi bir dosya atmayı denedin mi? Windows ortamında bu disk içindeki dosyaları sorunsuzca görebiliyor musun? Diskinde hata olabilir. Windows üzerinde disk hatalarını onarmayı dene.

Mounty programı ile ücretsiz NTFS yazma sorununu çözebilirsiniz ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı