Mac Os X Siyah Ekran Dell İnspiron 5520

abdülbaki

Hectopat
Dell inpiron 5520 intel hd 4000 var. Ama simsiyah ekran çıkıp öyle sonsuza dek kalıyor. Yaklaşık 1 saat öyle beklettik bilgisayarı ama ilerleme yok. Videonuda izledik. Elimizdeki en iyi kamera ile çektik.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce : Sizden önce böyle bir konu açılmışmı lütfen bakın ve oradaki çözümleri deneyin.
Recep Bey' in bana sunduğu çözümler : Sorun ekran kartında gibi. nVidia Optimus olduğundan nVidia Kext'lerini silmen lazım USB bellekten Transmac ile. NVDA* Kext'leri. iAtkos M ile bu sorunları daha kolay aşacağız.
Transmac ile ekran kartın ne ise sürücülerini silmeniz.
Bir diğer araştırdığım çözümler şunlar;
(büyük, küçük harflere dikkat ederek)
GraphicsEnabler=Yes yada No deneyin
Ekranınız laptop ekranı ve çözünürlüğünüz 1366x768 gibi bişey ise : IGPEnable=Yes IGPlatformID=01660003
Benim denediğim diğer kodlar;
Kod:
-f ile direk açma
-f PCIRootID=1 yada 0
-f PCIRootID=1 GraphicsEnabler=Yes veya No

Bu -f i nası yazacağız ve nereye yazacağız?

Bir de kardeşim Transcam ile kexleri nası sileceğiz? Transcam ile belleği açtım. Binlerce dosya var. Nerede bu NVDA* kextleri?

Artı bu bilgisayarın ekran kartı intel hd 4000 değil mi?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı