MacBook Air 2017 alınır mı?

furelb

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bütçem kısıtlı ve bir dizüstü bilgisayar arayışındayım. 8000₺ bütçem var. Bir tane MacBook Air 2017 buldum fiyatı bütçeme uygun. 2023 yılında alınır mı? Alırsam ne gibi sorunlarla karşılaşırım. Farklı dizüstü tavsiyeleri de verebilirsiniz. Bilgisayar programcılığı okuyorum ve pilinin uzun gitmesini istiyorum. Düşüncelerinizi bekliyorum.

Air gibi mobil bir cihazın pilleri 6 yıldan sonra çok da istediğiniz gibi sağlıklı olmayabilir. Pil değişimi ücretini de bütçenize ekleyerek daha güncel bir model tercih edebilirsiniz.

Air 2017 kullanan bir arkadaşım güncel macOS sürümlerinde performans düşüşü yaşadığını söylemişti. Onun dışında fansız bir soğutma sistemine sahip olduğu için sıcak bir yerde yaşıyorsanız bu durum MacBook Air'ı etkileyebilir, işlemci sıcakta kendisini kısabilir. Bulursanız Pro modelini almanızı öneririm.

Ekleme olarak macOS'un yanına Windows kurmayı düşünüyorsanız ARM modelleri almanızı önermem. 8K'ya ARM model bulabileceğinizi de sanmıyorum aslında zaten, bilginiz olsun diye yazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı