MacBook Air 8 GB RAM yeterli mi?

Ne yazılımı yapacağınıza bağlı. Front-end developer olacaksanız yani javascript html css bunlarla uğraşacaksanız 8gb ramli base model m1 macbook air işinizi görür. İlerde 16gb ram’li model alırsınız

Ne yazılımı yapacağınıza bağlı. Front-End developer olacaksanız yani JavaScript HTML CSS bunlarla uğraşacaksanız 8 GB RAM'li base model M1 MacBook Air işinizi görür. İleride 16 GB RAM'li model alırsınız.

HTML CSS falan yapacağım evet. Bir de arada basit video editleri yapmayı planlıyorum.

Bunlarda yükseltme zor oluyor. MacBook alacak paranız varsa 16 GB alın geçin, rahat edersiniz.

Orası da doğru. Büyük ihtimalle öyle yaparım.

Bir şey sorabilir miyim? Neden MacBook almaya karar verdiniz?

İleride ben de güçlü bir kasa toplayıp yanına hafif bir Ultrabook almayı planlıyorum. Ama MacBook mu alsam, Huawei gibi markaların Windows modellerini mi alsam karar veremedim. Öğretmenim, yanımda taşımam gerekebilir. Oyun için de almıyorum ama arada CS atabilirim. macOS hiç kullanmadım.

Bir şey sorabilir miyim? Neden MacBook almaya karar verdiniz?

İleride ben de güçlü bir kasa toplayıp yanına hafif bir Ultrabook almayı planlıyorum. Ama MacBook mu alsam, Huawei gibi markaların Windows modellerini mi alsam karar veremedim. Öğretmenim, yanımda taşımam gerekebilir. Oyun için de almıyorum ama arada CS atabilirim. macOS hiç kullanmadım.

MacBook alma sebebim örnek vererek anlatayım bir uygulama geliştirdiniz ve bunu Android ve IOS'a çıkarıcaksınız bu uygulamayı Windows'tan yaparsanız IOS'a geliştiremiyorsunuz yolları vardır ama o kadar uğraşmak yerine direkt Mac almak daha mantıklı geldi bir de Mac'lerin pil süreleri gerçekten başarılı. Oyun olarak da crossover diye bir uygulama vaar oradan Windows oyunlarını oynayabilirsiniz ama bunu MacBook Air da çok önermem fanı olmadığından dolayı, yanlışım yoksa CS zaten Mac'lerde olması lazım.

Bir de yeni m işlemcileri o fiyatta olan çoğu işlemciden başarılı o yüzden tercih ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı