MacBook Air M1 şarjı ne kadar gidiyor?

Auteur

Hectopat
Merhabalar, M1 çipli Air kullananlara sorum olacak. Öncelikle bu cihazlar pil konusunda çok fazla övülen cihazlar oldu. Günde 18 saati çıkarabileceği iddia edildi. Bazı kullanıcılar da bu iddiayı destekleyecek şekilde verim aldığını belirtmişler. Sizler kaç saatlik bir verim alabildiniz? Benim kendi kullanımıma göre normal kullanımda 10 saat gibi bir verim alabiliyorum. Bir de Safari'de bazen takılmalar oluyor, bu durumla karşılaşan var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla o testlerin belli bir standartı var (ekran parlaklığı, konum servisleri, wifi vs) yani düşük güç harcayacak şekilde yapıyorlar testi o yüzden kağıttaki verilerle aynı olmaması normal. Safarideki takılmalar muhtemelen güncelleme ile birlikte çözülecektir, M1 MacBook Pro'da böyle bir sıkıntıya rastlamadım çünkü.

Bildiğim kadarıyla o testlerin belli bir standartı var (ekran parlaklığı, konum servisleri, wifi vs) yani düşük güç harcayacak şekilde yapıyorlar testi o yüzden kağıttaki verilerle aynı olmaması normal. Safarideki takılmalar muhtemelen güncelleme ile birlikte çözülecektir, M1 MacBook Pro'da böyle bir sıkıntıya rastlamadım çünkü.
Çok teşekkürler. Peki sizin pil süreniz kaç saati çıkarıyor ortalama olarak?

Hangi uygulamaları kullandığına göre değişir. %40 parlaklıkta Safari-Word-Spotify üçlüsünü kullanıp birkaç uygulama kurarak ilk gün 15 saati gördüm. Discord, Garageband, Zoom gibi daha çok enerji tüketen uygulamalarla ise 2 saatte %15-20 civarı şarj yemişti, 9-11 saat denebilir yaklaşık olarak ona da. Gördüğüm tek gariplik sınavda telefonunu USB'den şarja taktığımda 1 saatte %20 şarj yemesiydi.

Hangi uygulamaları kullandığına göre değişir. %40 parlaklıkta Safari-Word-Spotify üçlüsünü kullanıp birkaç uygulama kurarak ilk gün 15 saati gördüm. Discord, Garageband, Zoom gibi daha çok enerji tüketen uygulamalarla ise 2 saatte %15-20 civarı şarj yemişti, 9-11 saat denebilir yaklaşık olarak ona da. Gördüğüm tek gariplik sınavda telefonunu USB'den şarja taktığımda 1 saatte %20 şarj yemesiydi.
Teşekkürler, açıklayıcı ve yeterli bir yorum oldu. Adobe’un programları yüklü, pek çalıştırmıyorum programları ama Creative Cloud arka planda çalışıyor muhtemelen bu gibi sebeple daha uzun süre gitmiyor.

Geri
Yukarı