Elektronik Macbook Air M2 8/256 13.6" 32.899TL

4X3S D3NIED

Hectopat
Makaleler
3
Satıcı Trendyol. 6 taksit mevcut. Aynı modeli 1 haftadır kullanıyorum sorunuz varsa sorabilirsiniz. Gürgençler"de aynı fiyata düşüp 36 bin₺ bandına yükseldi, Apple fiyatı 42.999₺ (öğrenci indirimli 38 bin₺ bandında).

Apple iyi para kazanıyor milleti kazıklayarak özelliklere ve fiyata bak :D
Maalesef öyle. Taşınabilir bilgisayar kategorisinde batarya performansı ve hafiflikte tekel olduğu için bu rahatlıkta 8GB RAM ve düşük depolama dayatıp yükseltmeleri kazık fiyattan satabiliyor. Eğer ki PC tarafında bu verimlilikte bir ARM x86 tabanlı işlemci çıkıp da Windows'a entegre ettirilebilirse bu rahatlıkta ortalıkta at koşturamayacak. Hiçbir ürünüm Apple olmamasına ve Samsung ekosistemine sahip olmama rağmen Windows laptoplar bu batarya ömrünü performansı düşürmeden veremediği için Mac almak daha mantıklı geldi bu yüzden aldım yoksa zaten Apple'ın marka ve satış politikalarını sevmem ve kullanmam.

Maalesef öyle. Taşınabilir bilgisayar kategorisinde batarya performansı ve hafiflikte tekel olduğu için bu rahatlıkta 8 GB RAM ve düşük depolama dayatıp yükseltmeleri kazık fiyattan satabiliyor. Eğer ki PC tarafında bu verimlilikte bir ARM X86 tabanlı işlemci çıkıp da Windows'a entegre ettirilebilirse bu rahatlıkta ortalıkta at koşturamayacak. Hiçbir ürünüm Apple olmamasına ve Samsung ekosistemine sahip olmama rağmen Windows laptoplar bu batarya ömrünü performansı düşürmeden veremediği için Mac almak daha mantıklı geldi bu yüzden aldım yoksa zaten Apple'ın marka ve satış politikalarını sevmem ve kullanmam.

Gerekirse çift batarya ile gezerim yine de almam tabi karar sizin.

Gerekirse çift batarya ile gezerim yine de almam tabi karar sizin.
Batarya maalesef yeterli olmuyor özellikle yüksek performanslı "gaming" adı altında satılan laptoplarda. İşlemci render alırken veya yük altındayken 40W ve üstü kullanınca bataryanın kapasitesi Mac'lerden(WaH olarak) yüksek olmasına rağmen 2 3 saati göremiyor.(Örneğin batarya konusunda iddialı ROG G14 veya Legion 5i Pro). Üstüne üstlük bu cihazlar Macbooklardan daha pahalı ve i7 13th konfigürasyonlu modelleri prize takılı olmasına rağmen yer yer Mac'ten daha az güçlü(grafik işleme değil de işlemci renderlarında). Maalesef Apple kendi ürettiği işlemcilerle AMD ve İntel'e profesyonel iş gücü ihtiyaçlı işlemcilerde fark attı ve buna güvenerek tüketiciyi zorlayıcı politikalar izliyor.

8 GB RAM kesinlikle olmamalı ama hayatında Mac kullanmamış insanlar şöyle atıp tutmasın ya.

Cillop gibi cihaz. 8 GB RAM'li M1 Air kullanıyorum 3 senedir Şarjı 10 saat gidiyor. Photoshop, Lightroom, After Effects bir kere teklemedi. İlk çıktığında 1SND'e Photoshop'u açıyordu. Arkadaşın i7, PCI-E4 NVMe'li, 3080'li cihazı bile 5-10 sn de açıyordu. Tabii ki uzun vadede harici ekran kartlı sistem daha iyi ama demek istediğim 8 GB'li MacBook, pü çöp diyenler hiç anlamıyorlar bu işten.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı