MacBook Pro'yu şarjda kullanmak sorun yaratır mı?

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
Merhabalar, M1 Pro 14" bir MacBook Pro'ya sahibim. Normalde pilde kullanıyorum her zaman ama arada oyun oynayasım geliyor. Oynadığım oyunlardaki pil ömrü her ne kadar Windows gaming laptopları aratmasa da nispeten hızlı bitiyor. Bu yüzden şarja takılı oynuyorum. Pilim her gün en az bir kere boşalıyor. Her zaman %100 seviyesinde değil yani. (%25-30 aralığında takıyorum genelde) Bu bir sorun teşkil eder mi? Ekstra batarya limitleyici bir uygulama kullanmama gerek var mı? Dün mesela 3-4 saat %100 seviyesinde kaldı. Pil kısmında "Güç Kaynağı: Güç Adaptörü" tarzı bir yazı yazıyordu. Böyle olunca cihaz masaüstü gibi mi çalışıyor? Pil baypas mı ediliyor? Pil sağlığım %100 ve devir sayısı 53.

@566156
@Oğuzhan T

Şarjı optimize etmesi için gerekli olan ayarı açın ve şarjda bırakın. Sizin kullanımınızı hesaplayıp ayarlar kendi. Ben 2-3 ay evde kaldım ve her gün prizde kullandım. Bir süre sonra benim kullanımımı öğrenim kafasına göre şarjı durdurup başlatıyordu.

Şarjda kullanırsanız en yüksek performansı alırsınız.
Mac cihazlarda durum böyle değil.

Şarjı optimize etmesi için gerekli olan ayarı açın ve şarjda bırakın. Sizin kullanımınızı hesaplayıp ayarlar kendi. Ben 2-3 ay evde kaldım ve her gün prizde kullandım. Bir süre sonra benim kullanımımı öğrenim kafasına göre şarjı durdurup başlatıyordu.

Mac cihazlarda durum böyle değil.

Teşekkür ederim bilgi için.

Bu ayar mıdır? Arada pilin üzerinde güç işareti yerine priz çıkıyor ama 2 dakika sonra en fazla şarj etmeye devam ediyor. Çoğunlukla pilde kullandığım için şarj alışkanlığımı pek çözemedi herhalde.

Ekran Resmi 2023-06-12 13.53.27.png

Şarjda kullanırsanız en yüksek performansı alırsınız. Diye biliyorum.

MacBook platformunda öyle bir şey yok Intel işlemcilerde dahil,%20 batarya altında az bir miktar performans düşürür eski işlemciler, yeni nesil Apple işlemcileri her daim tam performansta çalışır

Hocam şarjda kullanmanızın herhangi bir sakıncası olmaz, günlük olarak pilde kullanmanızın bir zararı olmaz ve cihazın şarj olması dolduktan sonra cihaz şarjı keser ve prizden aldığı enerji ile devam eder. Örnek olarak gösterebilirim:
1686570825989.png

Merhabalar, M1 Pro 14" bir MacBook Pro'ya sahibim. Normalde pilde kullanıyorum her zaman ama arada oyun oynayasım geliyor. Oynadığım oyunlardaki pil ömrü her ne kadar Windows gaming laptopları aratmasa da nispeten hızlı bitiyor. Bu yüzden şarja takılı oynuyorum. Pilim her gün en az bir kere boşalıyor. Her zaman %100 seviyesinde değil yani. (%25-30 aralığında takıyorum genelde) Bu bir sorun teşkil eder mi? Ekstra batarya limitleyici bir uygulama kullanmama gerek var mı? Dün mesela 3-4 saat %100 seviyesinde kaldı. Pil kısmında "Güç Kaynağı: Güç Adaptörü" tarzı bir yazı yazıyordu. Böyle olunca cihaz masaüstü gibi mi çalışıyor? Pil baypas mı ediliyor? Pil sağlığım %100 ve devir sayısı 53.

@566156
@Oğuzhan T
MacBook Pro’yu aldigimdan beri sarjda kullaniyorum diyebilirim. Pil sagligi 100. Kasa niyetine kullaniyorum. Pil optimizesi acik, hep 80’de kaliyor :)

Hicbir sey olmuyor. 7 ay falan oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı