Çözüldü macOS High Sierra kurulumda GPT hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yalikavak35

Centipat
macOS High Sierra kurulumunda macOS bilgisayarınıza yüklenemedi. GUID bölüntü haritası GPT bölüntüleme düzeni gereklidir, şeklinde hata alıyorum. Windows ikiye bölük halde C ve D disk olarak, C Windows 10 yüklü, D disk boş. Paragon ile Apple HFS formatına çevirdim, yalnız disk MBR olarak görülüyor, kullandığım imajda hem MBR hem GPT desteği var. Ne yapmalıyım?

Windows MBR olarak yüklü, BIOS'tan UEFI nasıl kapıyacağım bilmiyorum. High Sierra kurulum başlamadan GUID hatası verdi. Ayrıca disk izlencelerinde format bölümünde scheme'de GUID bölüntü haritası seçeneği çıkmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
HFS olarak ayarladıktan sonra paragon aracı ile Apply kısmını seçmeyi unutmadıysan şu şekilde yapabilirsin.
MBR devri kapandı ilk olarak. Mümkünse tüm diski disk izlencesinde biçimlendirip kurmayı dene. Değil ise ve mümkünse Windows kurulumu baştan yaparken HDD'yi GPT olacak şekilde ayarla ve sonrasında tekrar kurmayı dene.

HFS olarak ayarladıktan sonra paragon aracı ile apply kısmını seçmeyi unutmadıysan şu şekilde yapabilirsin.
MBR devri kapandı ilk olarak. Mümkünse tüm diski disk izlencesinde biçimlendirip kurmayı dene. Değil ise ve mümkünse Windows kurulumu baştan yaparken HDD'yi GPT olacak şekilde ayarla ve sonrasında tekrar kurmayı dene.
Şimdi tekrar kurulum yaptım, neyse ki GPT hatası vermeden orayı geçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı