Mağazadan Monitör Alımında Ghosting Nasıl Anlaşılır?

Ghostingli monitörden, ghostingsiz monitöre geçince bir aydınlanma yaşıyorsun, tecrübeyle sabit. Monster Aryond A27 V1.1 240Hz monitörden Asus XG249CM monitöre geçtim, gerçekten böyle bir şey yok, peek atmam iyileşti, frag sayım arttı ve gerçekten kalitede %100lük bir fark var.
Hocam bu kantır, pabci gibi oyunlarda tn mi ips mi ideal? Düşük çözünürlüklü, düşük hertzli bir tn monitör kullanıyordum da şu anda ips e geçmek istiyorum. Her yerden bu tür oyunlarda tn nin daha değerli olduğunu duyuyorum ama e-sporcu olmadığım için bu farkı anlayabilir miyim?

@Arda Şen ben Fast IPS bir monitör kullanıyorum fakat biraz daha bütçeyi arttıracak olsaydım kesin TN alırdım. TN bence FPS oyunları için gayet kafi bir monitör türü.

@Arda Şen ben Fast IPS bir monitör kullanıyorum fakat biraz daha bütçeyi arttıracak olsaydım kesin TN alırdım. TN bence FPS oyunları için gayet kafi bir monitör türü.
Evet gördüm, bu terimi de sizin sayenizde öğrendim. TN monitörlerin artıları gecikme sürelerinin az olması mı? Şu anda bir IPS monitöre bakıyorum da gecikme süresi 1ms yazıyor. Ben TN'den IPS'e geçerken nasıl bir değişim olacağından habersizim.

Hocam bu kantır, pabci gibi oyunlarda TN mi IPS mi ideal? Düşük çözünürlüklü, düşük Hertz'li bir TN monitör kullanıyordum da şu anda IPS'e geçmek istiyorum. Her yerden bu tür oyunlarda TN'nin daha değerli olduğunu duyuyorum ama e-sporcu olmadığım için bu farkı anlayabilir miyim?

Kantır ve pabci icin yine IPS oneririm. Ust duzey bir şey ise iyilestirilmis TN e-spor monitorler var.

Yeni konular

Geri
Yukarı