Mahalle grubunuz dağıldı mı?

Menemen Baronu

Hectopat
Yer
Trakya
"Sana ne?" diyecek olan kardeşim seni şöyle bir dışarı alalım öncelikle.
Bu akşam otururken eski günleri düşündüm. Eskiden ilkbahar ve yaz aylarında bizim 6-8 kişilik mahale grubumuza dışarıya çıkar türlü türlü oyunlar oynardık. Örneğin: Futbol, 51, kaleden kaleye penaltı, saklambaç, Jason (13. Cuma filminden esinlenerek oluşturduğumuz saklambaç gibi ama daha eğlenceli bir oyun) ve en önemlisi bisiklet sürerdik.
Dışarı çıkmaya 2016 yılında Ege adlı arkadaşımın çağırmadı ile başladım. 2020 yılında onun taşınması ile son buldu. Bu 4 yılda 6 kişi çok güzel anılar biriktirdik. Sabahları Kur-an kursuna gider, öğlen bisiklet sürer, öğleden sonra 51 akşam yine bisiklet ya da futbol vb. Ya da bazı günler sinemaya falan giderdik. Kısacası böyle güzel bir grubumuz vardı. Bu arkadaşlarımın en sevdiğim yanı benimle dalga geçseler bile aslında beni çok sevmeleriydi. Dalga geçerlerdi ama sevdiklerinden yaptıkları için en sonunda özür diler ve gönlümü alırlardı; yani şuan ki gibi lisede sırf manitasını eğlendirmek diğer sahte arkadaşlarını güldürmek için benimle dalga geçen arkadaşlar gibi değil.
Velasıl kelam sizin hala böyle bir mahalle grubunuz falan var mı? Varsa eğer ki şanslısınız bilin.

2015-2017 yılarında çıkıyordum ortaokul 8.sınıf abiler bir de biz 5.sınıf bizler vardık abiler öyle kötü birilerde değillerdi, yani bizim etrafımızda futbol oynardık, okula beraber giderdik, kapının önünde Clash Royale, Clash of Clans falan oynardık kuran kursuna' da gidiyorduk iyi zamanlardı sonra o abiler liseli oldular mahallede takılmayı bıraktılar sanırım ondan sonrada bende mahallede takılmayı bıraktım dışarı çıkan kalmamıştı çünkü ah be ne zamanlardı🥹

Geri
Yukarı