Mahalleye çekilen internet altyapısı kaç MBPS?

pasii

Hectopat
Abartmıyorum, 10 yıl aradan sonra mahalleme internet altyapısı geliyor. Bundan 10 yıl önce mahallenin bütün internet kabloları çalındı ve 8 senedir uydu ile çalışan 8Mbit internet ile idare etmeye çalışıyorum. İşim bilgisayar başında ve beni gerçekten çok sinir ediyor bu durum. İnternet yavaşladığında sağlayıcıyı arayıp bu durumu belirtiyorum, sizin bulunduğunuz bölgede internet yavaş isterseniz abonelikten çıkabilirsiniz diye cevap alıyorum. Yani kısacası ben onlardan, onlarda benden bıktı.

Asıl konuya gelelim, mahalleme altyapı geleceğini öğrendim. Benim oturduğum mahalleye gelmelerine daha var ama şimdiden heyecanlandım. Bu resimden ne kadar anlarsınız bilmiyorum ama mahalleme kaç Mbit internet geliyor çok merak ettim. Bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

1713626648668.png

Anladığım kadarı ile sargıda olan kablo, fiber optik kablo. Dolayısıyla 1Gigabit'e 1000MBPS) kadar potansiyel hız mevcut. Umarım en kısa sürede medeniyete kavuşursunuz...

İnşallah hocam inşallah. Ama pek inanasım gelmiyor. Çoğu büyükşehire doğru düzgün gelmemişken benim bulunduğum bölgeye gelmesi bana pek inandırıcı gelmiyor.

Bundan 10 yıl önce mahallenin bütün internet kabloları çalındı ve 8 senedir uydu ile çalışan 8Mbit internet ile idare etmeye çalışıyorum.
Hocam söyleseydiniz sizin kabloları es geçerdim.
Hayırlı olsun hangi şehirdesiniz? Artık en kötü 100Mbps geliyor. Büyük şehirdeyseniz 1000 bile olabilir.

Hocam söyleseydiniz sizin kabloları es geçerdim.
Hayırlı olsun hangi şehirdesiniz? Artık en kötü 100Mbps geliyor. Büyük şehirdeyseniz 1000 bile olabilir.

Kabloları çalarken, çocuğa elektrik çarptığını söylüyorlardı. Umarım iyisinizdir hocam.
Hatay'dayım. Deprem sonrası bozulan yolları yapıyorlar. Biraz acıdılar herhalde interneti de yapıyorlar.

Kabloları çalarken, çocuğa elektrik çarptığını söylüyorlardı. Umarım iyisinizdir hocam.
Hatay'dayım. Deprem sonrası bozulan yolları yapıyorlar. Biraz acıdılar herhalde interneti de yapıyorlar.
Geçmiş olsun hocam. Bişeyim yok çok şükür teşekkür ederim.

Geri
Yukarı