C# Mail gönderildi mesajı geliyor fakat Mail gelmiyor

bbb1

Decapat
C# Windows Form uygulamamda kendime mail göndermeye çalışıyorum Mail gönderildi mesajı geliyor fakat Gmail'den bakıyorum bana mail görünmüyor.
C#:
MailMessage mesaj = new MailMessage();
            mesaj.From = new MailAddress("Kendi Mail'im");
            mesaj.To.Add("Kendi Mail'im");
            mesaj.Subject = textBox2.Text;
            mesaj.Body = richTextBox1.Text;

SmtpClient a = new SmtpClient();
            a.Credentials = new System.Net.NetworkCredential("Kendi Mail'im", "Şifrem");
            a.Port = 587;
            a.Host = "smtp.gmail.com";
            a.EnableSsl = true;
            object userState = mesaj;

try
            {
                a.SendAsync(mesaj, (object)mesaj);
                MessageBox.Show("Mail Gönderilmiştir");
            }

catch (SmtpException ex)
            {

System.Windows.Forms.MessageBox.Show(ex.Message, "Mail Gönderme Hatasi");
            }

Son düzenleme:
C# Windows Form uygulamamda kendime mail göndermeye çalışıyorum Mail gönderildi mesajı geliyor fakat Gmail'den bakıyorum bana mail görünmüyor.
C#:
MailMessage mesaj = new MailMessage();
            mesaj.From = new MailAddress("Kendi Mail'im");
            mesaj.To.Add("Kendi Mail'im");
            mesaj.Subject = textBox2.Text;
            mesaj.Body = richTextBox1.Text;

SmtpClient a = new SmtpClient();
            a.Credentials = new System.Net.NetworkCredential("Kendi Mail'im", "Şifrem");
            a.Port = 587;
            a.Host = "smtp.gmail.com";
            a.EnableSsl = true;
            object userState = mesaj;

try
            {
                a.SendAsync(mesaj, (object)mesaj);
                MessageBox.Show("Mail Gönderilmiştir");
            }

catch (SmtpException ex)
            {

System.Windows.Forms.MessageBox.Show(ex.Message, "Mail Gönderme Hatasi");
            }
Google artık buna izin vermiyor. Zamanında bende denemiştim ama Gmail yerine başka bir maille atmak isterseniz çalışır. Kodunuz mail gönderilmiştir diyor çünkü try kullanmışsınız. Kodda hata olsaydı maili gönderme hatası çıktısı verirdi ama sorun Google'ın API'larında olduğu için yanıltıcı bir sonuç ortaya çıkıyor.

Google artık buna izin vermiyor. Zamanında bende denemiştim ama Gmail yerine başka bir maille atmak isterseniz çalışır. Kodunuz mail gönderilmiştir diyor çünkü try kullanmışsınız. Kodda hata olsaydı maili gönderme hatası çıktısı verirdi ama sorun Google'ın API'larında olduğu için yanıltıcı bir sonuç ortaya çıkıyor.
Mail göndermek için önerebileceğiniz kaynak var mı peki?

Mail göndermek için önerebileceğiniz kaynak var mı peki?
Outlook kullanarak gönderebilirsiniz eğer onlarda engel koymamışsa.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada mail gönderildi yazmasındaki sebep kodsal bir hata olmadığı için senin yazdığın msgbox un çalışmasıdır ancak Gmail tarafı bu şekilde 3. taraf erişimleri kapattı.

Gmail ile mail göndermek istiyorsan ilk başla Gmail'den2 adımlı doğrulamayı aktifleştirmen ve uygulama erişimi için bir uygulama şifresi oluşturman gerekiyor. Daha sonra mailin ana şifresi yerine bu oluşturduğun şifre ile gönderimi sağlayabilirsin.

Burada mail gönderildi yazmasındaki sebep kodsal bir hata olmadığı için senin yazdığın msgbox un çalışmasıdır ancak Gmail tarafı bu şekilde 3. taraf erişimleri kapattı.

Gmail ile mail göndermek istiyorsan ilk başla Gmail'den2 adımlı doğrulamayı aktifleştirmen ve uygulama erişimi için bir uygulama şifresi oluşturman gerekiyor. Daha sonra mailin ana şifresi yerine bu oluşturduğun şifre ile gönderimi sağlayabilirsin.
2 adımlı doğrulama aktif. Uygulama şifresi kısmını deneyeceğim ama bu aralat pek zamanım yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı