Maksimum 30.000 TL'ye günlük kullanım ve ders için laptop önerisi

Ekran kartı o kadar iyi değildi. Asus TUF Gaming serisinden ürün koydum.
Adam ekran kartı istememiş ki? Günlük kullanıma oyun oynama dahilse haklısın. Dizi izleyecek, internette gezecek, derslere girecek adam için kanepesine yayılırken 10+ saat pil ömrü ve hafif/tasinabilir makine daha kullanışlı olmaz mı?

Adam ekran kartı istememiş ki? Günlük kullanıma oyun oynama dahilse haklısın. Dizi izleyecek, internette gezecek, derslere girecek adam için kanepesine yayılırken 10+ saat pil ömrü ve hafif/tasinabilir makine daha kullanışlı olmaz mı?
O zaman Lenovo linkini geri koydum. Zaten öyle istiyorsa Lenovo bakmasını öneririm. Yakınım kullanıyor baya iyi bir Laptop. Biraz daha ucuzunu bulabilirse ondan alsın.

@Ucrold neden? En uzun pil ömrü, en sessiz deneyim, hafiflik ve taşınabilirlik… Günlük kullanım için her şartı layıkıyla yerine getiriyor. İşlemci olarak da bu bütçede sınırları zorluyor.

RAM’den dolayı mı? Açıkçası 8GB RAM’li modeli arkadaşım Web ve mobil gelistirme için kullanıyor, hiç sorun çıkardığını görmedim. Kendisi de gayet memnun. Günlük işler için fazlasıyla yeterli.
Günlük kullanım için çok daha ucuz bir bilgisayar bulabilir. 30k bütçe var diye illa hepsini kullanmak zorunda değil. Sadece işlemcili bir sistem bile günlük kullanımlara yeterli olucaktır.

Valla dostum, günlük kullanım ve ders için sana en konforlu deneyimi MacBook’lar yaşatır, bu konu buyuk oranda bi’ gerçek açıkçası.

Neden? Kaliteli ekran ve ses sistemi, en uzun pil ömrü, en sessiz makine, en incesi, malzeme kalitesinden ödün vermeden en hafifi, güçlü işlemci, akıcı macOS deneyimi.

Yani 10 saati rahat geçen pil ömrüyle kanepene patates çuvalı gibi çökmek ya da çantana incecik makineyi atıp şarj aleti derdi olmadan tüm gün takilabilirsin okulda, kafede vs.

En büyük problem 256GB hafıza olur, bana yeter dersen düşünmeden al derim. 8GB RAM yazılım geliştiren arkadaşıma bile yetiyor, macOS’un tasarımı Windows gibi “o ney kardeş yarısını bana ver” şeklinde değil 🤣
Günlük kullanım için çok daha ucuz bir bilgisayar bulabilir. 30k bütçe var diye illa hepsini kullanmak zorunda değil. Sadece işlemcili bir sistem bile günlük kullanımlara yeterli olucaktır.
Doğru hocam, benim peder 5-6 ay önce 5 bine aldı, mis gibi işini görüyor. Ancak is görmek var, işi konforlu görmek var. Bütçe varken konforlu ve uzun ömürlü makine alınabilir. Su an 25 bine eğitim indirimli M1 Mac’ler, bence çok iyi fiyat. Yazılımcı olup da hala 2016’dan kalma Mac kullanan tanıdıklarım bile var 🤣 Enflasyon varken iyisini alıp 5-6 yıl somurmek en doğrusu bence.

Geri
Yukarı