Malwarebytes tam tarama aşırı yavaş

d1xl1te

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımda kesinlikle bir virüs bulaştı ve bulaştığında oluşan uygulamaları temizledikten sonra Kaspersky ile tam tarama yaptım 1.5 saat sürdü 9-10 tane virüslü dosya buldu (biri trojan sanırım.) Bunları sildim ve Malwarebytes yükledim. Tam taramaya başlıyorum 600bin dosyaya 5 saatte ulaşıyorum ( Kaspersky 2M dosyayı 1.5 saatte taradı.) Malwarebytes'ın bu kadar yavaş olması normal mi sizce anlayamadım bu yavaşlığın neden kaynaklandığını. Malwarebytes 4. saatindeyken bir kere durdurup başlattım belki sorun vardır diye o zamana kadar 4 tane virüs buldu, 3 tanesi PES 2013'ün crack dosyası. Bunları Win Defender de sürekli virüs olarak algılıyor fakat PES 2013 satın alınamadığı için 4 senedir bilgisayarımda crackli olarak duruyor herhangi bir sıkıntısı olmadı. Diğeri ise C/MSITEMP/SABOT.exe dosyası, bunu sildim. Sizce Malwarebytes taramasını 20 saat boyunca yapmalı mıyım, belki de daha uzun 😃 yoksa Kaspersky yeterli mi?

İkisi aynı sayıda dosya taramıyor ki. Bende kaspersky 490 bin defender 2 milyon mbam ise 600 bin dosya tarıyor her zaman. Mbam bende 4 saatte taramıştı 600 bin dosyayı 60 malware bulmuştu :D.

Malwarebytes tam taraması uzun sürüyor, normal. Malwarebytes için quick scan yeterlidir bence.

Geri
Yukarı