Manor Lords'un fiyatı 25 dolar/euro olabilir!

fatih murdock

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam.

Malumunuz şu an en çok beklenen oyun Manor Lords. Hatta 3 milyon istek listesine de ulaştı.
Oyun ayın 26 nda yani cuma günü çıkacak ancak birçok kişi -bende dahil- fiyatını bilmiyoruz.

Ancak yabancı key satılan sitelerde oyunun 20 ile 30 dolar ya da euro arasında satıldığını gözlemleyebiliriz.
Şimdi diyebilirsiniz daha oyun çıkmadan keyini nasıl satıyorlar diye. Muhtemelen içerik üreticisi olup da oyunun keyini alan ya da bir şekilde oyunun keyine sahip olanlar oyunu oynamak istemeyip direkt Manor Lords keyini satmak istemişler.

Alttaki resimlerde de anlaşılacağı gibi resmi olmayan fiyat bilgisine göre oyunun şu anlık key fiyatları bunlar:

Ekran görüntüsü 2024-04-23 130718.png

Ekran görüntüsü 2024-04-23 130738.png

Ancak tekrar belirtmekte fayda var. Oyun bir erken erişim oyunu ve muhtemelen 30 35 dolardan
fazla (global fiyatı) olmayacaktır.
Yukarı da resimlerde ki fiyatlar global olarak belirtilmiş.
Eğer oyun 20-30 dolar bandında globalde çıkarsa ve mena fiyatı da uygulanırsa ülkemizde 13 ile 18 dolar arasında olacaktır.

Dediğim gibi kesin bilgi değil ancak muhtemel fiyat olma olasığı da yüksek.

Son düzenleme:
Oyunu yayınlayan şirket, dolara geçtikten sonra çıkardıkları oyunlarda direkt Steam'in önerdiği fiyatı kullanmış, hatta bir oyunda 10.5 önerdiği için direkt 9.99'a çekmişler. Asıl ana fiyatı kesin olarak belli olmadığı için bizdeki fiyatı da söylemek zor ama %99 ihtimalle Steam'in önerdiği fiyatı kullanacaklar ondan neredeyse yarı fiyatına gelecek oyun.

Oyun büyük ihtimalle globalde 25 veya 30 dolar olacaktır eğer o sitelerde fiyatlar öyleyse, o yüzden bizde de 12.5 dolar veya 15 dolar olabilir.

1713868051717.png

1713868063384.png

Oyunu yayınlayan şirket, dolara geçtikten sonra çıkardıkları oyunlarda direkt Steam'in önerdiği fiyatı kullanmış, hatta bir oyunda 10.5 önerdiği için direkt 9.99'a çekmişler. Asıl ana fiyatı kesin olarak belli olmadığı için bizdeki fiyatı da söylemek zor ama %99 ihtimalle Steam'in önerdiği fiyatı kullanacaklar ondan neredeyse yarı fiyatına gelecek oyun.

Oyun büyük ihtimalle globalde 25 veya 30 dolar olacaktır eğer o sitelerde fiyatlar öyleyse, o yüzden bizde de 12.5 dolar veya 15 dolar olabilir.

Eki Görüntüle 2176478
Eki Görüntüle 2176479
Ben 15 dolara kadar tamamım. Birde üstüne 3m istek listesi için çıkışa özel yüzde 10 15 indirim de koyarsalar tadından yenmez. :)

Merakla bekliyorum çıkış gününü umarım bolgesel fiyatlandırma 12-15 dolar arası olur hadi bakalım.

Key sitelerinde genelde 1-2 dolar ucuz oluyor. 25 dolar gayet olası bu yüzden. Mena da uygulayacaklarını düşünüyorum. 15 dolar civarı olur tahminen. Yorumları iyi olursa alırım bende.

Yapımcıyı tanımıyorum parayı vur kaç olayları yüzünden inceleme puanları, yayıncı incelemeleri, oyuncu topluluğunun yorumları çıktıktan sonra anca o zaman alırım şu anda sadece istek listemde durur.

Yapımcıyı tanımıyorum parayı vur kaç olayları yüzünden inceleme puanları, yayıncı incelemeleri, oyuncu topluluğunun yorumları çıktıktan sonra anca o zaman alırım şu anda sadece istek listemde durur.
Çok abartmayayım ama bu oyun çıktığın da Steam bile çökebilir. Buna benzer olayı the forest 2 çıktığında da yaşanmıştı. Onu da yuz binlerce kişi istek listesine atmış, çıktığında nereyse 500k kişi oynamıştı ve Steam çökmüştü.

Şuan için yayıncılardan gelen geri bildirimler nerdeyse hepsi olumlu. Zaten bu sebeple kısa sürede 2m istek listesinden 3m listesine çıktı.
Oyunun türü size hitap eder etmez bilmiyorum ama yüz binlerce kişinin alacağından eminim.
Objektif şekilde söylemem gerekirse oyun gerçekten iyi duruyor.

@fatih murdock @NNUE @volkankelebek Oyun Steam'de çıkış indirimiyle 15 dolara çıktı. İndirimsiz 20 dolar, globalde de 40 dolara çıkmış. Steam fiyatı Epic ve Xbox fiyatlarından da ucuz bölgesel fiyatlandırma uyguladıkları için. Epic'de 750 TL, Xbox'da 1000 TL, Steam'de yaklaşık 490 TL.

@fatih murdock @NNUE @volkankelebek oyun Steam'de çıkış indirimiyle 15 dolara çıktı. İndirimsiz 20 dolar, globalde de 40 dolara çıkmış. Steam fiyatı Epic ve Xbox fiyatlarından da ucuz bölgesel fiyatlandırma uyguladıkları için. Epic'te 750 TL, Xbox'da 1000 TL, Steam'de yaklaşık 490 TL.

Az once alıp kütüphaneye attım biraz oynadım cidden güzel oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı