Manuel araç öğrenmek zor mu?

sabaholmadan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sürücü kursuna yazılacağım fakat otomatik mi alsam normal mi alsam diye aşırı kararsız kaldım. Araba ile ilgili hiçbir geçmişim yok, babam yeni bir araba aldı ve otomatik. Araç konusunda 0 noktasındayım anlayacağınız ve manuel vites çok karışık gibi gözüküyor. Ne yapsam kararsız kaldım, yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar sürücü kursuna yazılacağım fakat otomatik mi alsam normal mi alsam diye aşırı kararsız kaldım. Araba ile ilgili hiçbir geçmişim yok, babam yeni bir araba aldı ve otomatik. Araç konusunda 0 noktasındayım anlayacağınız ve manuel vites çok karışık gibi gözüküyor. Ne yapsam kararsız kaldım, yardımcı olabilir misiniz?

Manuel alırsan otomatikde sürersin manuel öğren optomatik almak mantıksız cunku gaz frenden baska bir şey yok kursa gıtmeden antrenman yap.

Sakın otomatik alıp paranı çöp etme. Manuel kullanmayı öğrenmen lazım. Çünkü otomatiği herkes sürebilir. Ama manuel alırsan hem paranı kurtarır, hem de şoförlüğünü ilerletirsin. Zor denemez ama kolay dersek doğru olmaz. Yani mantığı anladığın zaman ne kadar basit olduğunu anlarsın. Sen sen ol, sakın otomatik ehliyet mi yoksa manuel ehliyet mi diye düşünme. Manuel her zaman daha iyidir. Hem Allah korusun yarın bir gün bir durumla karşılaşır, birini hastaneye falan götürmek zorunda kalırsan, araç da manuel olursa ne olacak?
Manuel almanı öneririm. Tabii tercih sana kalmış.

14 yaşında 2.sürüşümde manuelde 30-40km yol yaptım sandığınız kadar zor değil durup kalkmalarda dikkat edin ve vitesleri ezberleyin kolay olur ayrıca manuel sürebilirseniz otomatik zaten çocuk oyuncağı fakat otomatik öğrenirseniz manuel sürmeniz çok daha zorlaşır.

21-22 yasinda ehliyet aldim 0 araba kullanma tecrubem vardi. Sadece kursta hocanin 2 haftada ogrettikleriyle tek seferde gectim. Karisiklik bir sey yok trafikte 3 IQ insanlarin bile araba surebildigini varsayarsak herkes surebilir.

Hayatımda 1 kere direksiyon tutmayan birisiydim. Gittim sürücü kursuna manuel araba ehliyeti almaya. Direksiyon eğitiminde kullanmayı öğrendim, sınavı tekte geçtim. Bundan sonra tek yapmam egreken pratik.
Manuel araba ehliyeti alın. Öğrenirsiniz zor değil.

Manuel imkanınız var ise manuel ehliyet alın tabii ki ileride otomatik araba alacağım diyorsanız hep otomatikten ilerlerim diyorsanız otomatik tercih edin. Manuel artık bu devirde hamallıktan başka bir şey değildir özellikle büyük şehir trafiklerinde dur kalk yapa yapa spor yaparsanız trafikten iğrenirsiniz parası olmayan herkes otomatiğe laf atar.

Karışık değil merak etme 5 ileri 1 geri vites var yerlerini hemen öğrenirsin zaten. Debriyajı kullanmayı çözdükten sonra pek de zor bir şey kalmıyor.

Geri
Yukarı