Markalar Pc'ye Ne Katar?

erdemlee

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar. Srkadaşlar sizlere bir sorum olacak. Konuyu laptop bölümüne açtım ama masaüstüler için de geçerli.

Neyse soruma geçeyim asus, toshiba, samsung vs gibi markaların bilgisayara kattıkları şeyler nedir? Hem donanım hem yazılım açısından aslında yazılımda bir şey değiştiremezlerde yine de sorayım dedim.

Yani bir masaüstü pc dizmekle aynı donanımda bir a markalı masaüstü almanın farkı nedir? Sonuçta bütün ekran kartı olsun, işlemci olsun, ses kartı, işletim sistemi vs vs farklı markaların burada markalar ne görev yapar bunu merak ettim. Aydınlatırsanız sevinirim, yorumlar için de şimdiden çok teşekkürler herkese...:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde samsung sadece kendi laptoplarında olan bir sürücü uyumsuzluğunu gidermek için windows update üzerinden güncelleme göndertmişti. Bu o bileşenlere sahip pclerde oluyordu ve çözüldü. Onun dışında asus mükemmel bir yazılım desteği veriyor. Sitesinde tüm bileşenlerin ve pclerin güncel yazılımlarını bulmak mümkün. Onun dışında tabi ki garantili servis desteği var. Kendi topladığın pcde bunların hiçbiri olmayacağı için markalar öne çıkıyor çoğunlukla. Ama işin içinde marka olunca da fiyatı da marka oluyor işte :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı