Markasız süper sertleştirilmiş çelik nozzle vs csa pirinç nozzle

Hayır yok, dediğim gibi aklımda doğru kaldıysa ben 25mmlik kullanmıştım. Yüksek olması aynı çap için salınımı arttırır.

Tamamdır sağ olun, bu arada porima 390TL oldu :D 500gr de 320 TL yani daha da zamlanacak. Benim de bu 3. Nozzle'ım ne yapayım temizleme çubuğuda kırıldı nozzle değiştirip duruyorum. En son retractionu 40mms ye kadar çektim porimada 60mms de kullanıyordum, bazen retractiona ellemeden %150'ye çıkardığımda oluyordu bu da 80 mms hız demek ona rağmen hiç tıkanma yaşamadım, microzeyde 40'a kadar düştük bakalım tıkanmaması lazım başka Nozzle'ım ve siyah filamentim yok :D

Ben yeni makine için öncesinden 13 kilo alıp kenara koymuştum. 🔥 😁 🔥

V2'de ret. Hızını hep 40mm/sn'de kullandım, onda agresif değerler yararlı olmaz zaten.

Yararlı derken, ben baskı hızı için yapıyordum zaten, elimdeki 3 nozzle da ipliklenme yapıyor orijinal olan hariç. Bir de csa alacağım onu kullanacağım.

Filamente zarar vermeye başlarsın.

Haaaaaa bir dakikaa. Belkide tıkanan şey benim nozzleım değil filamentin zarar görüp genişleyen kısımları. Çünkü baskıyı e stebi zorladığı için iptal ediyordum 60 ve 50mms de kullanırken nozzle 210 derecede olsa bile filament çıkmıyordu. El ile zorlayıp çıkarınca bazı noktalarında eziklik, büyüme falan oluyordu ondan çıkmıyormuş demek ki. Ama yine de porimada 60 80mms retractionda bile böyle bir şey yaşamadım.

@Siyah Martı hocam selam, hotendin birazcık oynaması normal mi? Nozzle değiştirirken fark ettim biraz zorlayınca oynuyor sanırım vidası gevşemiş, baskılarda bir sıkıntı yok durduk yerede oynamıyor fakat mesela Nozzle'ı sıkarken birazcık oynama yapıyor.

Bu filament konusundada microzeye yazdım, itişde sorun olabileceğini söylediler bende elle denediğimde de zor gidiyordu bende csa nın 0,6 ve 1mmlik Nozzle'larını aldım :D prusada 1mm için profil yok, default profile kendi hız ayarlarımı yapıp katman kalınlığını 0, 5mm ye yükseltsem başka bir şey yapmama gerek kalır mı?

Bu arada soğukken el ile denedim şimdi, o zamanda oynamıyor bence normal ya.

Dosya Ekleri

• 20230820_215052.jpg
    20230820_215052.jpg
    42,9 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Oynuyorsa modele hata yansır, gevşeme varsa sıkarsın. Nozzle'In max %80'ine denk gelir seviyede katman yüksekliği belirleyebilirsin, slicerlar genelde bunu %70 olarak seçer.

Ender 3 V2'de 0.6 mm nozzle için baskı hızını daha düşük ve sıcaklığını daha yüksek istiyordu, 1mm o makine için fazla gelebilir.

Oynuyorsa modele hata yansır, gevşeme varsa sıkarsın. Nozzle'ın Max %80'ine denk gelir seviyede katman yüksekliği belirleyebilirsin, slicerlar genelde bunu %70 olarak seçer.

Ender 3 v2'de 0.6 mm nozzle için baskı hızını daha düşük ve sıcaklığını daha yüksek istiyordu, 1mm o makine için fazla gelebilir.

Reddit'de biri 235C de sorunsuz baskı aldığını söylemiş, katman kalınlığını 0, 5mm yaptım şimdilik gelince test ederim.

Modelde bir hata yok, bir de soğukken elleyincede oynamıyor ama ısıtıp Nozzle'ı sıkarken oynuyor biraz, sıkmam gerek mi?

Peki extra bir soğutmaya gerek var mı hocam 1mm nozzle için.

Son düzenleme:
0.6mm nozzleda ben Porimayla 225 derecede baskı almıştım.
0.8mm ve üstünü denemedim. Değerleri deneyerek bulabilirsin ki bu kullandığın markanın rengine göre bile değişiklik gösterebilir.

0.6mm'de zaten 0.48mm basabilirsin, onun için 1mm'ye gerek yok. Dediğim gibi vida gevşekse sıkarsın.

Stock soğutucu bence 0.4mm için bile yetersiz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı