Masa İçi PC Soğutma

Ceyhun Coşkun

Hectopat
Yer
Beykoz
Daha fazla  
Meslek
Satış Danışmanı
Arkadaşlar selam.

Buradaki ilk mesajım ve kafamdakileri öncelikle size anlatıp ardından üstatlardan yardım almam gerektiğini düşünüyorum.

Aklımda masa içi bilgisayar kurma fikri var, su soğutma fikri biraz sıkıntılı olduğu için masa içini hava kanallarıyla donatıp hava ile soğutma yapacağım fakat sorun şu ki, istediğim soğukluğu alamayacağımı ya da 4 fanın beni tatmin edemeyeceği fikri kafamdan bir türlü uzaklaşmıyor.

Tam burada aklımdan yine su soğutma fikri geçiyor fakat bunu direkt parçalar üzerine değil de soğuk suyu hava kanallarından borularla taşıyıp kanaldaki havayı soğutarak masanın içini de soğutmak gibi düşündüm. Aklıma en iyi ve en net çözüm bu geldi ama böyle bir durumda radyatörün suyu ne kadar soğutacağı ve soğuk suyun borularda nemlenme yapıp yapmayacağı olumsuzluğu çok takıldı.

Bu konuda soğutma işini en temiz nasıl yapabilirim diye size danışmak istedim. Tecrübesi olan olmayan bütün üstatlardan ve arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı