Masaüstü Bilgisayara Dizüstü HDD Takmak

Emresirkeci

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar normalde bir bilgisayarımdan Windows yüklerim sonra USB ile diğer bilgisayarıma onu kurarım fakat şu anda USB yok yanımda değil. Yeni topladığım bilgisayara Windowsu kurmak istiyorum bunun için dizüstü bilgisayarıma Windows'u indirsem sonra masaüstü bilgisayarımdaki SSD çıkarıp onun yerine dizüstü bilgisayarımın HDD takabilir miyim? Eğer takarsam dizüstü HDD'deki Windowsu oradan masa üstündeki bilgisayarımın HDD'sine aktarmak sizce bu mümkün mü eğer mümkün ise hemen deneyeceğim biraz acelem var yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir harddiski ssd'ye veya harddiske olduğu gibi kopyalamak mümkün ama senin dediğin başka bişey laptopta kurulmuş windows başka bir bilgisayarda çalışmaz bildiğim kadarıyla, çünkü farklı bi sistem. Mesela laptopta harddisk var, harddski ssd ye kopyaladın laptopa taktın o zaman oluyo, farklı pc'ye olmaz zannımca.

Bir harddiski ssd'ye veya harddiske olduğu gibi kopyalamak mümkün ama senin dediğin başka bişey laptopta kurulmuş windows başka bir bilgisayarda çalışmaz bildiğim kadarıyla, çünkü farklı bi sistem. Mesela laptopta harddisk var, harddski ssd ye kopyaladın laptopa taktın o zaman oluyo, farklı pc'ye olmaz zannımca.
Hayır abi ben şimdi kasayı topladım ama driver yüklü olmadığından internete bağlanmıyor demo yüklü öyle istedim öyle geldi Sinerji'den benim dediğim Windows İSO dosyasını dizüstüne yükleyeyim driver de yükleyeyim sonra kasada ki SSD çıkarıp bunu takayım bunda ki dosyaları da kasanın HDD atarım İSO falan ondan sonra SSD tekrar takarım ve Windows kurarım olur mu yani şimdi bu plan ?

Çalışır kardeşim tak.
Zaten dayanamayıp taktım denemek için ve çalıştı fakat şimdi de şöyle bir problem oldu ben çalıştı tamam dedim ve tekrar SSD taktım fakat bu sefer SSD başlatmıyor SSD içinde Windows 10 Demo vardı fakat SSD başlatmıyor BİOS menüsünü açtım ama boot ayarlarında öncelik veremiyorum HDD başta gözüküyor...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı