Masaüstü bilgisayarda Wi-Fi sorunu nasıl çözülür?

Atalay86

Decapat
Daha fazla  
Masaüstü PC'mde Wi-Fi adaptor kullanıyorum modeli ise TP-Link 822n. İlk başlarda anlık kesintiler sürekli oluyordu şimdiyse evdeki internetin eşek gibi yavaşlaması sebebiyle Valorant'ta 2000 Ms'leri görür oldum. Yakında Türk Telekom üzerindeki paketimizi değiştiricez şu anki 24 Mbps'e kadar internet. Eğer bunu 32Mbps yaparsak (bu arada binada fiber altyapısı yok VDSL kullanıyoruz galiba ADSL de olabilir.) Hızımda değişiklik olur mu? Şu anki absürt yavaşlama dışında ort. 18 Mbps idi hızım. Wi-Fi adaptörümü mü değiştirmeliyim yoksa Türk Telekom'da mı sıkıntı var? Genel olarak ağ sıkıntısını nasıl çözebilirim?(bilgisayarımla modem arasında 1 oda 2 duvar var duvarları saymazsak yaklaşık 12 metre gibi bir mesafe var.)

12 metre varsa ping olması çok normal. Ben internetim 100mbps ve büyük anten kullanmama rağmen ping sorunu yaşıyordum. 15 metre kablo bağladım ve sorunum düzeldi.
O mesafede kablo kullanımı dışında bir çözüm yok.
Speedtest yapınca çıkan ping şu an düşük çıksa da çok önemli değil. Wifi kullandığın sürece dalgalanma yaşayacaksın. Stabil olmayacak.

Bugün Türk Telekom geldi arızayı halletti giderken de 75 Mbps'ye geçebilirsiniz altyapınız destekliyor dediler böyle bir geçiş yapsam hızım artar mı yoksa yine 18-20Mbps mi olur? Bir de Türk Telekom üzerinden şu anki modemden daha iyi bir modem alsam modem kutusunun kapsama alanı değişir mi?

Geri
Yukarı