Masaüstü için RAM upgrade

Yavuzsaka

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar öncelikle merhabalar,

Elimde iki adet 4 GB Kingston (KVR13N9S8/4 kodlu ürün) RAM mevcuttu. Zamanla RAM'lar yetmemeye başladı açıkcası. Elimdeki 1 adet 4 GB RAM'i çıkardıktan sonra 1 adet 4 GB RAM kaldı ve bunun yanına aynı marka 8 GB 1600 MHz kvr16n11/8 kodlu ürünü almak istiyorum. Uyumluluk sorunu yaşamam düşüncesindeyim ancak sizlere bu konuda bizzat bu şekilde kullanan arkadaşlar var ise danışmak istiyorum.

Bilgisayar özellikleri;

i7 4790.
MSI H81M-P33.
GTX 780 3GB.
Şuanlık Kingston 1333MHz 4 GB RAM(KVR13N9S8/4) mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi kullanmaya devam etmeyi düşünüyorsanız bu RAM'i elinizden çıkarıp 2X8 16 GB kit RAM alıp dual channel kullanmanızı öneririm.

Hocam DDR3 sisteme çok fazla yatırım yapmak istemiyorum açıkcası yoksa sizin dediğiniz çok daha uygun benim açımdan da. Ancak ramlar uyumlu olur ve çalışır denirse direk alacağım +8gb ram ve 12GB ram e tamamlamayı düşünüyorum.

Fatih'in dediği gibi, 16GB'nin altında RAM'ın çok mantığı yok. Sadece film, müzik, internet gibi kullanımlar içinse gerek yok.
Adsız.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı