Masaüstü parça satma sitesi kurma

ahmet canbaz

Centipat
Masaüstü bilgisayar parçası satmak için mağaza açmak isteyen arkadaşım var. Benim de aklımı çeldi, ortak açalım diyor ama toplam 10.000 TL param var. 10 bin de onda da var. Paramız yok gibi bir şey, ondan paramız yok. Hiç yok olsa iş yeri için KOSGEB hibe veriyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 Adet 2080 super alsanız para kalmıyor hocam,Girmeyin derim =) İşin şakası tabi
satıcılar senin benim aldığım fiyatlara almıyor en az 500 tl kar koyarak satıyorlar ve bizde 20 bin var devlet gençlere 15 bin hibe ve 150 bin faizsiz kredi veriyormuş kursa girenlere ve dün kursa da başladım.
Toplam 185 bin var 185 bine bilgisayar parçaları satan dükkan kurulur mu sizce yoksa vr cafe mi kurulmalı?

Son düzenleme:
Rızkın 10'da 9'u ticarettedir ve en iyisi kendi işini yapıyor olmaktır. Eğer imkanınız varsa bütçeniz başlangıç için yeterli olacak. Ama sadece bununla kalmıyor parçaların tedarik edilmesi, stok belirleme, işi büyütme gibi şeylerde yardım almanız gerekebilir.Belli bir süre içeride olursunuz sonra toparlarsınız.

satıcılar senin benim aldığım fiyatlara almıyor en az 500 tl kar koyarak satıyorlar ve bizde 20 bin var devlet gençlere 15 bin hibe ve 150 bin faizsiz kredi veriyormuş kursa girenlere ve dün kursa da başladım.
Toplam 185 bin var 185 bine bilgisayar parçaları satan dükkan kurulur mu sizce yoksa vr cafe mi kurulmalı?

Kurs dediğiniz ne kursu bu konuda bilgilendirme yapabilir misiniz?

Rızkın 10'da 9'u ticarettedir ve en iyisi kendi işini yapıyor olmaktır. Eğer imkanınız varsa bütçeniz başlangıç için yeterli olacak. Ama sadece bununla kalmıyor parçaların tedarik edilmesi, stok belirleme, işi büyütme gibi şeylerde yardım almanız gerekebilir.Belli bir süre içeride olursunuz sonra toparlarsınız.
zaten resmi distribütör konuştum ama adamlar haklı dükkan yok ondan bir şey demiyorlar şuan için.
Kurs dediğiniz ne kursu bu konuda bilgilendirme yapabilir misiniz?
kosgeb girişimcilik eğitimi veriyor bir geleneksel birde ileri girişimcilik senin istediğin iş konusu bu ikisinden birine bağlı oluyor ona göre eğitim veriyorlar sonra sertifika verildi mi dükkanı kuruyorsun sonra sonra hibe ve krediyi alıyorsun bana öyle anlattılar ondan ilk sertifikamı alacağım.
mesela benim iş seçtiğimde 60 bine kadar hibe ve sigorta yardımı varmış ama ben yanımda işçi şuan lık düşünmediğimden 15 bin hibe oluyor birde 29 yaşından küçüksen ve yıllık kazancın 75 bin ve az ise vergide alınmıyormuş 3 yıl boyunca.

Son düzenleme:
kosgeb girişimcilik eğitimi veriyor bir geleneksel birde ileri girişimcilik senin istediğin iş konusu bu ikisinden birine bağlı oluyor ona göre eğitim veriyorlar sonra sertifika verildi mi dükkanı kuruyorsun sonra sonra hibe ve krediyi alıyorsun bana öyle anlattılar ondan ilk sertifikamı alacağım.
mesela benim iş seçtiğimde 60 bine kadar hibe ve sigorta yardımı varmış ama ben yanımda işçi şuan lık düşünmediğimden 15 bin hibe oluyor birde 29 yaşından küçüksen ve yıllık kazancın 75 bin ve az ise vergide alınmıyormuş 3 yıl boyunca.

Hmm ben bunu bir araştırayım. Mayıs'ta 30 oluyorum bakalım nasıl olacak :)

Neden parça satma kısmını sanal market şeklinde yapmıyorsunuz ki ? illaki dükkan olmasına gerek yok komisyoncu şeklinde de bu iş yapılabilir önemli olan müşterinizin olması, ama tavsiyem bu tarz işlerin ekmeği yendi diyebilirim cafe kültürünü denemenizi tavsiye ederim artık turnuvalar vb yenilikçi akımların getirisi olur çünkü çoğu kişi belli başlı sitelerden örnek donanimları belli başlı sitelerden alarak kendiside topluyor.

benim planım ailemden de destek almak ailem internet cafe playstation solonlarına karşı ondan onları yapamıyorum ben online satış ve dükkan satış yapmayı planlıyorum tamir yapmayacağım bizim burada buna benzer ama tam bu olmayan dükkan var onla konuşup hem kurs bitinceye kadar para verme durayım diyeceğim bakalım adam ne diyecek.
30 ben 30 arkadaşım kurs bitince de 15 bin hibe 150 bin kredi yüksele de bilirmiş sermayemiz distribütörle konuştum tekrar fiyat için bayilik sözleşmesi imzalamalıyız dediler adamlar fiyat verse ona göre firmaları kıyaslıyacağım ama adamlar niyeyse ilk sözleşme diyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı