Masaüstü PC jak girişlerini algılamıyor

Moolong

Kilopat
Arkadaşlar sadece PC'yi kapatıp kablolarını çektim yerine başka kasa taktım bir süre onunla oynayıp eski kasayı geri yerine koydum fakat ses olmadığını fark ettim anakartın üstündeki jak portları ve harici jak portuna jak takınca algılamıyor. Sizce neden?

Arkadaşlar sadece PC'yi kapatıp kablolarını çektim yerine başka kasa taktım bir süre onunla oynayıp eski kasayı geri yerine koydum fakat ses olmadığını fark ettim anakartın üstündeki jak portları ve harici jak portuna jak takınca algılamıyor. Sizce neden?

Ön panel bağlantılarını kontrol ettiniz mi anakarttan?

Arkadaşlar kasa yerde iken odama kablo düzeni yapıyordum kablo kısaltma ek yapma vs. Gibi işler o sırada kablo ucu soyarken kasanın tam ses entegresinin oraya bir adet saç teli kadar tel düşmiş anakartı elime alıp detaylı bakınca fark ettim maalesef ses entegrem yandı bende USB ses kartı ile kullanıyorum artık.

Arkadaşlar kasa yerde iken odama kablo düzeni yapıyordum kablo kısaltma ek yapma vs. gibi işler o sırada kablo ucu soyarken kasanın tam ses entegresinin oraya bir adet saç teli kadar tel düşmiş anakartı elime alıp detaylı bakınca fark ettim maalesef ses entegrem yandı bende USB ses kartı ile kullanıyorum artık.

Kötü olmuş hocam kablo kısaltmaya neden gerek duydunuz klipslemek yerine anlamadım ama olan olmuş.

Kötü olmuş hocam kablo kısaltmaya neden gerek duydunuz klipslemek yerine anlamadım ama olan olmuş.

Odamda Raspberry ile çalışan bir sistem var sıcaklık kontrolü nem kontrolü ışık RGB vb. gibi o yüzden çok fazla kablo gözuküyordu bende hazır kasayı söktüm rolelere giden fazla kabloları kısaltiyım dedim ama maalesef olan oldu.

Geri
Yukarı