Masaüstü PC'de iki ekran kartı arasında geçiş yapmak

tcnpt02

Hectopat
Daha fazla  
Laptoplarda bulunan iki ekran kartı arasında geçiş desktoplarda da mümkün mü? Oyun dışında Intel HD grafik kartını kullanma imkanım var mı? Amacım hem tasarruf hem de harici ekran kartı fanının susması...
Teşekkür ederim.

Güncel...

Mümkün ancak çok zahmetli ekran artını söküp monitöre bağladığın kabloyu her seferin Anakart üzerinden bağlama şeklinde çılgınca bir yöntem gerektirir. Bunun yerine yük altında olmadığında fanları çalıştırmayan yeni nesil ekran kartlarını tercih edebilirsiniz. Yük altında olmadıkları zaman tasarruflu çalışırlar.

Tam olarak sisteminizi belirtirseniz parça önerebilirim.

Mümkün ancak çok zahmetli ekran artını söküp monitöre bağladığın kabloyu her seferin Anakart üzerinden bağlama şeklinde çılgınca bir yöntem gerektirir. Bunun yerine yük altında olmadığında fanları çalıştırmayan yeni nesil ekran kartlarını tercih edebilirsiniz. Yük altında olmadıkları zaman tasarruflu çalışırlar.

Tam olarak sisteminizi belirtirseniz parça önerebilirim.
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Anakart:Asus Z170-A
CPU:İ7-6700K
Ekran Kartı:MSI GTX 1050 2GT OC

boşta fan duruyor zannedip aldım... Fakat başka modeli öyleymiş.

Öncelikle rica ederim, Beğen kısımından mesajları beğenmeniz teşekkür kadar iyi olurdu.

Konumuza dönelim, Bu işlemci ve anakart için güçsüz bir ekran kartı olmuş bu kart. Tabi sizin bütçeniz ve zevkinize kalmış bir durum bu. Fakat bu işlemci ve anakarta güç kaynağınız uygunsa GTX 1060 öneririm. Bütçe ile ilgili sorun varsa GTX 1050 Tİ önerebilirim.

Öncelikle rica ederim, Beğen kısımından mesajları beğenmeniz teşekkür kadar iyi olurdu.

Konumuza dönelim, Bu işlemci ve anakart için güçsüz bir ekran kartı olmuş bu kart. Tabi sizin bütçeniz ve zevkinize kalmış bir durum bu. Fakat bu işlemci ve anakarta güç kaynağınız uygunsa GTX 1060 öneririm. Bütçe ile ilgili sorun varsa GTX 1050 Tİ önerebilirim.
Evet bütçem bu ara kısıtlı maalesef ... Bu kartı indirim ile alabildim.

Dostum MSI Afterburner ile fanı kendin kapat. Kapatamazsan bile devirini en düşük hale getirirsin. Dene bı ses belki rahatsız etmez artık.
devir en düşükte kapanıyor mu açıkçası bilmiyorum

Dostum MSI Afterburner ile fanı kendin kapat. Kapatamazsan bile devirini en düşük hale getirirsin. Dene bı ses belki rahatsız etmez artık.
Devir hızı %45'ten aşağı inmiyor maalesef.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı