Masaüstü vs Gaming laptop

RobinToKaro

Decapat
Yer
Bandırma
Daha fazla  
Çok fazla gezen birisi değilim. Ama gittiğim yerlerde de bazen 1,2 hafta kala biliyorum. Çok şart değil ama bilgisayarımı sürekli taşımak istiyorum. Ama masaüstünü performansı ve rahatlığı da düşündürüyor. Aslında masaüstü taraftarıyım ama çok arada kaldım. Yardımcı olur musunuz?

Hocam masaüstü kullanıyorum eğer çok oyun oynuyorsanız bir yere gitmiyorsunuz zaten :D fakat bütçeye bağlı şimdi 10.000 TL bütçe varsa masaüstü derim ama bütçe yüksekse laptop düşünülebilir.

Ben böyle kurdum sistemi, iyi laptop varsa açıkçası pek üzmüyor performans olarak. Öyle her yere de taşımıyorum ama gerekince taşıyabilmek bence çok önemli ve gerekli.

IMG_20220614_093343.jpg

Bütçeniz nedir. Paranız varsa laptop, bütçeniz az ise masaüstü. Laptopun en iyi yanlarından biri uzanarak dizi-film izlenebiliyor, ayrıca okul ve iş için de laptop gerekli.

Çok fazla gezen birisi değilim. Ama gittiğim yerlerde de bazen 1,2 hafta kala biliyorum. Çok şart değil ama bilgisayarımı sürekli taşımak istiyorum. Ama masaüstünü performansı ve rahatlığı da düşündürüyor. Aslında masaüstü taraftarıyım ama çok arada kaldım. Yardımcı olur musunuz?
Bana çok uygun bir indirimle laptop o dönemde %40 az fiyatına gelmişti o dönem o fiyata nerdeyse aynı özellikteki masaüstü toplanıyordu öbür türlü bir durumda 1-2 hafta bir yere gidip kalıyorsan sırf bunun için önermem, birkaç bin tl kurtarırsın(alacağın masaüstü ve laptop aynı özellik standardında ise) ben 2-3 ay köye gidiyorum bir de dediğim durumun üstüne cabası oldu yanii, şuana kadarki her bilgisayarım da laptop oldu ama fanboy olmadığım için senin durumuna masaüstü öneririm.

Bütçem 20-25k belki çıkabilir. Laptop olarak Monster Tulpar var RTX 3070 i7 10850h olan. Bir de 3060 i7 11800h var. Ama o fiyata belki 3070 veya 3060 Ti sistem de toplayabiliyorum. Evet ders de çalışacağım. Çok da oyun oynayacağım. Cidden kararsızım.

Geri
Yukarı