Master ML240 fanları nasıl hızlandırılır?

Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisliği
İşlemcim bazı oyunlarda 80 dereceleri geçiyor. Geçmemesini sağlama adına bir fan curve ayarlamak istiyorum. MSI Afterburner'dan ekran kartı fanlarını ayarlar gibi bir curve atamanın bir yolu var mıdır?
AI Suite'im var Fan Xpert üzerinden yapılabiliyorsa. Bilmediğimden kurcalamak istemedim size sormadan önce.
Soğutucu Cooler Master ML240.

MSI Center ile SYS 1 Fan başlığı altında PWM olarak eğri yapabiliyorsunuz. Ancak İşlemci ya da tüm sistem sıcaklığına göre ayarlı olduğu için ben manuel ayarda, oyuna girerken Full Speed'e alıyorum, oyun işi bitince Manuel olarak tekrar %50'ye çekiyorum.
Evet habire oynaması yorucu. Bazen %100'de unutuyorum, kasayı açınca anlıyorum unuttuğumu. :D

Hocam nerden takip edebilirim? Eve gider gitmez BIOS curve'ünü atacağım.
Oyun oynarken HWiNFO'yu açık bırak, oyun bitince HWiNFO'ya girip bakarsın.

HWiNFO'da "Sensors" sekmesine girdikten sonra alta al bu arada.

Oyun oynarken HWiNFO'yu açık bırak, oyun bitince HWiNFO'ya girip bakarsın.

HWiNFO'da "Sensors" sekmesine girdikten sonra alta al bu arada.
Stock curve bu şekilde. Burdan mı yapıyorum yükseltmeleri? 70 derecede fullemeye ayarlanmış bütün seçenekler. Gayet ideal bir görüntü ama şimdi C2077 açtım deniyorum. HWiNFO açık güncelleyeceğim yorumu.
@BerkayZ87 hocam 2247 RPM ortalama. 85 derece şu anda işlemci. Stok ML240 fanlarım bozulduğu için Arctic P12 PWM PST fanlarla değiştirdim.
Fanların kutusunda maksimum RPM için 1800 yazıyor. Rapor edilen değer mi yanlış yoksa fan kontrolcüsü aşırı hızlı döndürüp performans kaybına falan mı sebep oluyor bir fikriniz var mı acaba?

Dosya Ekleri

• IMG_20230411_040404.jpg
    IMG_20230411_040404.jpg
    51 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Geri
Yukarı