Masterliquid ML360 sıvı soğutma olan sistem boşta 70 derece oluyor

Hatayda olsaydınız yardımcı olurdum hocam zevkle.Artic MX-4 alın orjinal sorun çözülür büyük ihtimalle az sürün bir mercimek tanesi kadar.

Nefret ediyorum bu bilgisayarcılardan birşe anladıkları da yok düzenbazlık hat safada kesin bir hile falan yaptı orada ya da ortam aşırı sıcaktı ondan.

Hocam işlemci R7 7700X artık kafayı yememe ramak kaldı. PC boşta 64 derece görüyor termal macun yenilesem o kadar fark edeceğini de sanmıyorum. BIOS'tan bir şeyi mi açmayı unuttum acaba anlamıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20230806_212530_225.jpg
    IMG_20230806_212530_225.jpg
    228,5 KB · Görüntüleme: 13
Hocam işlemci R7 7700X artık kafayı yememe ramak kaldı. PC boşta 64 derece görüyor termal macun yenilesem o kadar fark edeceğini de sanmıyorum. BIOS'tan bir şeyi mi açmayı unuttum acaba anlamıyorum.

İşlemciyi ecomode ile mi kullanıyorsun yoksa direk 105W olarak mı kullanıyorsun bende de 7700X var sıvı soğutucu alırken çok araştırdım.

BIOS görüntüsünde CPU_FAN ile CPU OPT fan sıvı soğutucu fanlarımı orada bir dengesizlik var gibi sanki.

BIOS görüntüsünde CPU_FAN ile CPU OPT fan sıvı soğutucu fanlarımı orada bir dengesizlik var gibi sanki.
Ne gibi hocam düzelteyim.

İşlemciyi ecomode ile mi kullanıyorsun yoksa direk 105W olarak mı kullanıyorsun bende de 7700X var sıvı soğutucu alırken çok araştırdım.
Ecomode denedim sonra geri aldım normal haline. Termal macun sipariş verdim şimdi sonucu veririm.

Kafayı yememek elde değil. Mastergel aldım 300 liraya. Ama değiştirdim fakat değerler aynı. Artık şuna eminim ki sıvı soğutmada sorun var.

Son düzenleme:
Hocam bende 7600 var. Benim sistem boşta 50 derecelerde geziyor. 7700X zaten ısınan bir işlemci değil mi? Yanlış mı hatırlıyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı