Matematiği yapamıyorum

celalsengorkedi

Hectopat
Daha fazla  
Ortaokul 8.sınıfım ve geçen sınavda 33 aldım sınavda soruları hiç yapamıyorum. Günde kaç saat çalışmalıyım? Nasıl bir program kurarsam matematiği çözebilirim?

Ortaokul 8.sınıfım ve geçen sınavda 33 aldım sınavda soruları hiç yapamıyorum. Günde kaç saat çalışmalıyım? Nasıl bir program kurarsam matematiği çözebilirim?
Belki de matematiği gözünde büyüttüğünden dolayıdır. Bazen bu durum bende de oluyor ancak basit bir şekilde düşünmeye başladığımda aşırı kolaylaşıyor. Kendini rahat bırak ve soruda anlatılanları sırayla çözmeye çalış. Zaten matematik toplama, çıkarma, çarpma, bölme ve formüllerden oluşuyor. Formülü ve sırasını biliyorsan geriye bu 4 işlem kalır.

Derslere saat olarak bakma. Verim alabildiğin kadar çalış, alamadığın son yerde bırak ve dinlen. Öncelikle konulara bak, anlamadığın konuların listesini çıkart. Bunların konu anlatımlarını izle konunun temelini kavra. Kavradığından emin olduğunda konu hakkında soru çöz ve pekiştir. Test çözdükten sonra belli aralıklarla aynı konuya tekrar çalış. Bir kere çalışmakla aklında kalmaz uçar gider. Tekrar ile zihnine kazıman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı