Matematik dersi 4 saat art arda görülüyor

Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba. Bizim seçmeli bilim uygulamaları dersine matematik hocamız giriyor. Bilim uygulamaları dersinde de matematik işleyeceğim demişti. Tamam dedik. Şimdi ders programı değiştiğinde 2 matematik, 2 seçmeli bilim uygulamaları dersi art arda. Ben de 4 ders art arda matematik görünce sinirlendim. Bunu yapmaya hakları var mı? Sonuçta bilim uygulamaları altında matematik anlatılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bizim seçmeli bilim uygulamaları dersine matematik hocamız giriyor. Bilim uygulamaları dersinde de matematik işleyeceğim demişti. Tamam dedik. Şimdi ders programı değiştiğinde 2 matematik, 2 seçmeli bilim uygulamaları dersi art arda. Ben de 4 ders art arda matematik görünce sinirlendim. Bunu yapmaya hakları var mı? Sonuçta bilim uygulamaları altında matematik anlatılıyor.

Bizde de öyleydi, yapabileceğin tek şikayet, bilim uygulamaları dersinde hocan matematik dersi işliyor diye şikayet edebilirsin.

Var hocam. Bende direkt matematik olmuştu.

Muhtemelen şikayet ederseniz bilim uygulamaları dersini işlemek zorunda kalır. Ama bence böyle bir şey yapmayın, hocanın anlayış göstereceğini düşünüyorum. Ben de aynı şeyi yaşıyordum, 2 ders matematiğin üstüne 2 ders de DYK matematik oluyordu. Hoca ya son dersin bir kısmını boş bırakıyor ya da dışarı çıkartıyordu. 2 tane seçmeli ders muhtemelen çok işinize yaramayacak, fazladan matematiğin katkı sağlayacağını düşünüyorum. Eğer o seçmeli dersi işlemek istiyorsanız o zaman başka.

Arkadaşlar yaşınız genç, isyankarsınız, bazı şeyleri değiştirmek istiyorsunuz anlıyorum. Ergenliğin verdiği ateş ile savaşmak, kavga etmek istiyor bile olabilirsiniz ama ne gerek var bunlara ? Hocanız matematiği sizin için anlatıyor, istese seçmeli derse girer 20 dakika kitaptan okuyup geçebilir ama onun yerine size efor harcayıp matematik anlatmak istiyor. Evet çok yoğun olacak ama hocanızdan rica etseniz en azından 2. dersten sonra biraz dinlenmek isteseniz ya da 4. dersi biraz erken bitirmesini, az yoğunlukta bir şey yapmasını isteseniz reddedeceğini zannetmiyorum.

Arkadaşlar yaşınız genç, isyankarsınız, bazı şeyleri değiştirmek istiyorsunuz anlıyorum. Ergenliğin verdiği ateş ile savaşmak, kavga etmek istiyor bile olabilirsiniz ama ne gerek var bunlara ? Hocanız matematiği sizin için anlatıyor, istese seçmeli derse girer 20 dakika kitaptan okuyup geçebilir ama onun yerine size efor harcayıp matematik anlatmak istiyor. Evet çok yoğun olacak ama hocanızdan rica etseniz en azından 2. dersten sonra biraz dinlenmek isteseniz ya da 4. dersi biraz erken bitirmesini, az yoğunlukta bir şey yapmasını isteseniz reddedeceğini zannetmiyorum.
Hocam istemiyorsa illaki istemiyorsa M.E.B.' na şikayet edebilir. Yasak diye biliyorum.

Arkadaşlar yaşınız genç, isyankarsınız, bazı şeyleri değiştirmek istiyorsunuz anlıyorum. Ergenliğin verdiği ateş ile savaşmak, kavga etmek istiyor bile olabilirsiniz ama ne gerek var bunlara? Hocanız matematiği sizin için anlatıyor, istese seçmeli derse girer 20 dakika kitaptan okuyup geçebilir ama onun yerine size efor harcayıp matematik anlatmak istiyor. Evet çok yoğun olacak ama hocanızdan rica etseniz en azından 2. dersten sonra biraz dinlenmek isteseniz ya da 4. dersi biraz erken bitirmesini, az yoğunlukta bir şey yapmasını isteseniz reddedeceğini zannetmiyorum.

Bir yerden sonra yormaya başlıyor ben de yaşamıştım. Program değişince rahatlamıştık. 4 ders matematik (arkadaşı yaşını bilmesem de) soğutur insanı.

Bir yerden sonra yormaya başlıyor ben de yaşamıştım. Program değişince rahatlamıştık. 4 ders matematik (arkadaşı yaşını bilmesem de) soğutur insanı.

Dostum eyvallah yorucu olacak peki 1-2 sene sonra üniversiteye geçtiği zaman hoca 8-12 15 dakika mola dışında blok İngilizce calculus anlatacağı zaman ne yapacak? O zamanda rektöre mi şikayet edecek? Hoca iyiliklerini istedikleri için matematik anlatıyor bunu bile istemiyor insanlar çok garip ama forumda 12. sınıfa geçen arkadaşlarda dört dönüyor şu an özel dersler pahalı, dershaneler pahalı gidip doping mi alsam diye. Hoca ek 2 saat matematik sunuyor daha ne yapsın yani...

Geri
Yukarı