Matematik nasıl düzeltilir?

464718

Decipat
Merhabalar, 6. sınıf öğrencisiyim matematiğim fena değilden de çok kötü diğer derslerim çok iyi ama matematiğim gerçekten aşırı berbat nasıl düzeltebilirim anlamıyorum matematiği. Her şey çok karışık geliyor sınavda yaklaştı nasıl düzelteceğim matematiğimi bilmiyorum. Arkadaşlarımın çözdüğü en basit soruyu bile çözemiyorum tavsiye verebilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana şöyle geliyor matematiği 4. sınıftan itibaren en baştan öğrenmem gerektiğini hissediyorum buda imkansız olacağı için sanırım uzaktan ders yüzünden metematiğim baya düştü.
Bu imkansız değil. Youtubede bunu anlatan videolar olması gerekiyor, oradan izleyebilirsin.

0 Matematik, Hiç Matematik tarzı satılan test kitapları var. Bu kitaplardaki sorular en temelden başlıyor. O kitaplardan birisini almanı öneririm. YouTube'dan video izleyerek vs. değil, böyle soru çözerek matematiğini düzeltirsin.

Endişe etmene gerek yok. Diferansiyel türev gibi konuları öğrenmesi sıkıntı sadece. Çünkü çok fazla anlatılacak şeyi oluyor. Birşeyi unutsan sanki bütün konuyu unutmuş gibi olabiliyor. Ortaokul matematiği için endişe etmene gerek yok.

Geri
Yukarı