Matematik temelim yok

Üstteki arkadaşın belirttiği kitap tam temel öğrencisi ideal. Onun dışında daha önünde 3 sene var yahu. Çalış, sayısaldan da bir bölüm kazanabilirsin. Neden olmasın? Yapamıyorum vs. diye de kendini kısıtlama. Çalıştığın sürece neden olmasın, neden yapamayasın?

Üstteki arkadaşın belirttiği kitap tam temel öğrencisi ideal. Onun dışında daha önünde 3 sene var yahu. Çalış, sayısaldan da bir bölüm kazanabilirsin. Neden olmasın? Yapamıyorum vs. diye de kendini kısıtlama. Çalıştığın sürece neden olmasın, neden yapamayasın?

Öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. Sözel bir bölüm kazanmak istiyorum çünkü sayısala ilgim yok, kendimi sınavda kurtaracak kadar matematik yapayım yeter bana.

@Alfa Prime, çalışan adam her şekilde emeğinin karşılığını alır. Çalışıyorum da yapamıyorum bence bahane. Size de tuhaf gelmiyor mu?

Sen çalışırsın, gerisi artık nasip. İstediğin "A" mesleği olmayabilir ama ona denk bir meslek ya da iş kazanırsın. Benim anlatmak istediğim o.

@Alfa Prime, çalışan adam her şekilde emeğinin karşılığını alır. Çalışıyorum da yapamıyorum bence bahane. Size de tuhaf gelmiyor mu?

Sen çalışırsın, gerisi artık nasip. İstediğin "A" mesleği olmayabilir ama ona denk bir meslek ya da iş kazanırsın. Benim anlatmak istediğim o.

17-18 yaşımda iken ben de öyle düşünüyordum.
23 yaşıma geldim. Öyle olmadığını, herkes "hayırlısı ne ise o olur" dediğinde.
Hayır kelimesi iyi olsa idi. Türkçedeki hayır kelimesi eş sesli olmazdı, diyorum.
Artık ben umudumu kestim.
Kimsenin de umut etmesini beklemiyorum. Tavsiye de etmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
shopping

Bunu tavsiye ederim.

Bizim matematik hocası da aldırmıştı. Gayet güzel bir kitap.

@Alfa Prime, hocam üniversite okuyacaksanız çok iyi üniversitede çok iyi bir bölüm okunması gerekiyor maalesef. Herkes üniversite mezunu, kısacası çok iyi olmak gerekiyor. Keşke böyle olmasa yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı