Maverick 10.9.5 ten sonra boot sorunu

demirhan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
merhaba arkadaslar,

araniza yeni katildim. uzun zamandir mac os x sistemini denemek istiyordum. sagolsunlar recep ve ali beyin hazirlamis oldugu rehber sayesinde asus s400ca bilgisayarima yukledim. bootloaderi yukledikten sonra windows 8.1 tek basina acilmaz oldu. ancak maverick yukleme usb diskini takip boot menusunden windowsu sectigimde aciliyor. maverickte herhangi bir sikinti yok. bu durumu nasil asabilirim.(bilgisayarda iki disk var. satada win8.1 yuklu. ssdde os x)

diger bir sorumda cihazda atheros ar9485wb-eg wireless kart var. bunun icin multibeastte varolan bir surucu onerebilirmisiniz. yok ise nasil yukleyebilirim. degismesi gerekiyorsa hangi kart i onerirsiniz.

yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Ar9485 mac ile uyumlu bir wifi kart modeli değil. Ya değiştireceksiniz ya da uyumlu bir usb wifi adaptör kullanacaksınız. Kart önerisine gelince ar9285 ya da ar9280 mac ile uyumlu modeller.
Mavericks kurulu bölüme yüklenen bootloader diğer diski görmüyor mu?

cevabiniz icin tesekkurler.
herhangi mac uyumlu wifi adaptor alsam olurmu.yoksa hackintosh oldugu icin dikkat etmem gereken birsey varmi?

diger diski gorebiliyor. tuhaf olan maverick yukleme usbi takiliyken win81 usbdeki hangi yazilimdan yararlanip sistemi acabiliyor.anlamadigim olay bu.cunku usb takili degilkende hemen hemen ayni secim ekrani geliyor.
tekrar tesekkurler

sorunu hallettim.biostan siralamayi degisince duzeldi sorun.

wifi adaptoru soruma cevap verirseniz sevinirim. birde simdi fakina vardim. cihazin kendi mouseunu kullanirken imlec delirmis gibi ordan oraya atliyor.kablosuz fare taktigimda tikir tikir calisiyor. multibeatsan ps2 trackpad yuklemistim. acaba baska birsey onerebilirmisiniz.cok tesekkurler

tesekkurler arkadasim.
touchpad sorununuda elan kexti yukleyerek hallettim.geriye wifi adaptoru kaldi.onuda halledersem mac dunyasina adim atmis olacagim umarim.takildigim yerlerde yine rahatsiz edersem kusura bakmayin.
tekrar tesekkurler

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı