Mavericks Chameleon Bootloader Yükleme

Ben mavericks videosunu izleyerek clover configurator ile yapmaya çalıştım ama mount efi olayı tam olmadı bende, mount efi dedikten sonra disksd01 ve disksd01 diye bir bölüm çıkmadan direkt oluşturdu. Multibeast ile chimera yı da denedim ama hiçbir işe yaramadı. Artı sizin Unibeast Mavericks rehberiniz dört gözle bekliyor olacağım Recep Bey.

Anakartlarınızda UEFI desteği yoksa bu rehberi uygulayacaksınız:

https://www.technopat.net/forum/mac...kleme-uefi-olmayan-anakartlar.html#post182796

Dediklerinizi yapıyorum olmuyor anlamıyorum. Biri chameleon kurup flash bellekteki extra dosyasını atmış. Post İnstall klasorundeki extra klasörün atmış ama ben bulamadım nerde olduğu hakkında bilgisi olan var mı ?

Arkadaşlar merhabalar flash belleğe raw dosyasını yazdırdım ve Mavericks'i yüklemek üzere boot etmek istediğimde siyah bi ekran geldi ve bende açılışta "1" tuşuna basarak Chameleon ile boot ettim. Şimdi usb bellek olmadan açılış yapmak için EFI dosyalarını atmam gerekiyor ama rehberde Clover'e göre olan yöntem var. Cameleon da nasıl bir yol izleyeceğiz bilgisi olan var mı?

Bu sıkıntıyı çözebildiniz mi? Ben hala bir arpa boyu yolu ilerleyemedim. Chimera'yı yükledim, Recep beyin dediği rehberdeki clover yüklenmesi vb...
Sonuç: Hala sistemi açmak için usb'ye ihtiyacım var. Chamelon'dan boot edemiyorum ne yazık ki...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı