Çözüldü Mavericks Ses Kartı Driver Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ermanturkan_26

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Sanırım Casper bilgisayarına Mavericks'i başarılı bir şekilde kuran az sayıda kişiden biriyim. Hiç hata almadığım için şanslı olabilirim. Recep Bey'e bunun için teşekkürler.

Benim sorunum şu. Uygun Realtek Ses Driver'ını kurduğum halde sistemde ses donanımı gözükmüyor. Yoksa Recep Bey'in yaptığı gibi Universal'da ki vodoo ses driverlarından birini mi yüklemem gerekli ?

Bir de herhangi bir Chipset Driver yüklemedim onunla alakalı olabilir mi?

Pc özellikleri ;

• İntel i7 2.nesil 2.50 ghz
  • 8 GB DDR3 RAM
  • AMD Radeon HD6610M Ekran Kartı
  • İntel HD3000 Graphics
  • İntel Anakart

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses kartının modelini tam olarak yaz. Mesela benim ses kartım "realtek 888b" Multibeast içinden seçtiğimde sorunsuz çalışıyor.

Arkdadaşlar, Forumda tahmin ettiğim üzere Universal Wodoo Driver ile sorunun çözüleceği yazıyor.Akşam deneyip bilgilendirme yazarım .

- - - Güncellendi - - -

Ses kartının modelini tam olarak yaz. Mesela benim ses kartım "realtek 888b" Multibeast içinden seçtiğimde sorunsuz çalışıyor.
Sanırım sorunu çödüm. İlginiz için teşekkürler.

Sorunun çözümünü yazarsanız aynı sorunu yaşayanlar için yardımcı olur.

Yukarıda belirtmiştim aslında .Universal'ın Wodoo driver ını yüklemek sorunu çözüyor. Realtek'in driverlarında çözüm aramaya gerek yok.

Voodoo driverlarında ses çızırtısı ve patlaması olabiliyor. Daha önce yaşamıştım. Eğer uygun kext varsa onu kullanmak daha mantıklı.

Voodoo driverlarında ses çızırtısı ve patlaması olabiliyor. Daha önce yaşamıştım. Eğer uygun kext varsa onu kullanmak daha mantıklı.

Yüksek seste çalıştırmadım açıkçası. Zaten Mavericks e format atmak zorunda kalmıştım.Bendeki ses kartı Realtek ALC269.Ona uygun bir Kext buldum. Çalışırsa sizlerle paylaşırım. Bu arada ben sisteme Chipset kurmadım. O da etkili oluyor olabilir mi ses ile ilgili sizce ?

- - - Güncellendi - - -

Yüksek seste çalıştırmadım açıkçası. Zaten Mavericks e format atmak zorunda kalmıştım.Bendeki ses kartı Realtek ALC269. Ona uygun bir Kext buldum. Çalışırsa sizlerle paylaşırım. Bu arada ben sisteme Chipset kurmadım. O da etkili oluyor olabilir mi ses ile ilgili sizce ?
Arkadaşlar bulduğum Kext dosyası ne yazık ki sesi çalıştırmadı. Şimdilk Voodoo'ya devam.En azından kulaklıkla sesi temiz alabiliyorsunuz. Ben kurgu yaptığım için ses çok önemli benim için .Farklı bir şekilde ses geldi diyen arkadaşlar olursa ve yazarlarsa sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı