Mavi ekran hatalarını nasıl çözebilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tayfuntako

Hectopat
Merhaba Arkadaşlar;

Sürekli mavi ekran hataları alıyorum kurtulamadım hatalardan, hatalar şöyle;
1.PROCESS1_İNİTİALİZATİON_FAİLED
2.PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
3.CRITICAL_SERVICE_FAILED
4.MEMORY_MANAGEMENT
5.IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
6.SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
7.BAD_POOL_HEADER
8.KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Sürekli bu hataları alıyorum arkadaşlar, sistemi yeni toplamış olmama rağmen sistem bu hatalardan kurtulup bir türlü stabil çalışamadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler..

IMG_20141115_102721 (1024 x 576).jpg

Tamam küçülttüm oldu galiba, biraz kendimde çıkmışım resimde ama idare et:)

Masaüstü Pc'ye tarama yapmak istediğimde aynen bu ekran geliyor karşıma.

Laptop'a uyguladığımda mavi ekranda Tarama yapıyor, hatta 4 saat tarama yaptı, siz pass 1 geçerse sorun yoktur deyince durdurdum.

Pass 1 geçerse demedim. Pass1'e kadar kırmızı çizgiler yoksa sorun yoktur dedim.
Resimde Enter tuşuna basınca geçmesi lazım geçmiyor veya başka bir yer geliyor ise uyumsuz olma ihtimali yada yanlış yazdırmış olma ihtimalin var.
Pardon Pass 1'e kadar kırmızı yazı çıkmamıştı evet 4 saat boyunca çıkmamıştı. Yanlış yazdırma ihtimalim bilmiyorum varmı çünkü videoda nasıl yapıyorsa aynısını yapıyorum ki 15-20 defa yaptım yanlışmı yapıyorum acaba diyerek, eğer uyumsuz ise nasıl uydurabiliriz?

Memtest içi pass1 geçene kadar yazılarda kırmızılık çıkmadı ise sorun yoktur.
Bıos güncelleyemedi isen sor nasıl yapılacağını gösterelim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu izle Mflash veya uefi bıos yazan yerden kontrol et.
Bu videoyu izledim. Benim izlediğim yol şu şekilde: Güncel Bios indirdim, Usb belleğe attım, Pc'yi yeniden başlatıp Bios'tan Mflash kısmına girdim, Usb'yi seçtim ama klasör boş dedi 5-6 defa denedim olmadı.

Tekrar yapcam dediklerini yapmadigimi gorursen, ve yapmadigi mi degil oyle birsey varsa yapamadigimi gorursun cunku ben sizin kadar bilgili olmadigim icin yardimlariniza basvuruyorum, dumplari paylastigimda bir sorun gorurseniz demekki dediklerinizi yapmayi becerememisim. Zaten bios guncelleyemedim:)

Tesekkurler bunuda deniyecegim.
Önerdiğiniz seçenek bendeki sistemde çalışmıyor. Bellek taramasıyla ilgili bir resim yükledim bakar mısınız Recep bey?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı