Çözüldü Mavi ekranda sol üstteki kodların anlamı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

bbulut

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam.
Bu kodların anlamı ne bilen var mı? Herhangi bir bilgi bulamadım.

IMG_1067.jpeg

Çözüm
Cevabın için teşekkür ederim whea uncorrectable mavi ekran hatası alıyorum donanımsal bir hata farklı RAM'ler ve SSD ile denedim aynı şeyi yaşıyorum laptop olduğu için belki kodlardan sorunlu donanımı anlamak için yazdım.

Minidump oluşuyor mu? İlk adres MCE hatasıyla ilişkili. 2.adres hata ayıklama bakımında Errrec ile ilgili oluyor. 3 ve 4.adresler de MCI_STATUS bitleri.
Bulup ne yapacaksın bellek adreslerini? Ki kaldı ki ilki de null adres yani. Bir şey yok orada. 3 ve 4 de fiziksel ya da sanal bir Page'in konumu gibi geldiler. İkinci adresin içeriği bağlamında farklı farklı değerlendirilmesi yapılabilir de Google'da böyle bir şey olmaz tabii ki de.

Bulup ne yapacaksın bellek adreslerini? Ki kaldı ki ilki de null adres yani. Bir şey yok orada. 3 ve 4 de fiziksel ya da sanal bir Page'in konumu gibi geldiler. İkinci adresin içeriği bağlamında farklı farklı değerlendirilmesi yapılabilir de Google'da böyle bir şey olmaz tabii ki de.

Cevabın için teşekkür ederim whea uncorrectable mavi ekran hatası alıyorum donanımsal bir hata farklı RAM'ler ve SSD ile denedim aynı şeyi yaşıyorum laptop olduğu için belki kodlardan sorunlu donanımı anlamak için yazdım.

Minidump oluşuyor mu? İlk adres MCE hatasıyla ilişkili. 2.adres hata ayıklama bakımında Errrec ile ilgili oluyor. 3 ve 4.adresler de MCI_STATUS bitleri.

Çözüm
Minidump oluşuyor mu? 2.adres errrec adresi.
mini dump oluşmuyor kesinlikle maalesef

errrec nedir acaba fikrim yok

errrec nedir acaba fikrim yok
Minidump oluşuyor mu? İlk adres MCE hatasıyla ilişkili. 2.adres hata ayıklama bakımında Errrec ile ilgili oluyor. 3 ve 4.adresler de MCI_STATUS bitler
bu mce ve mci bitleri hangi donanımla alakalı ve sorunu nasıl saptayabilirim bir fikriniz var mı

Farklı bir SSD ile denerken sorunlu olduğunu düşündüğün SSD'i sistemden çıkardın değil mi?

Bu durumda sana işlemci ve anakart kontrolü öneriyorum. Farklı bir işlemci ve anakartla denemen gerekiyor bu sistemi.

Laptop olduğu için imkansız bir şey dediğiniz test ile bazen 17 dakika Full yükte sıkıntı çıkmıyor bazen 5 dakika da kapanıyor ya mouse takılıyor ya da bu mavi ekran.

Farklı bir SSD ile denerken sorunlu olduğunu düşündüğün SSD'i sistemden çıkardın değil mi?

Bu durumda sana işlemci ve anakart kontrolü öneriyorum. Farklı bir işlemci ve anakartla denemen gerekiyor bu sistemi.

Zaten tek SSD slot M.2

Laptop olduğunu bilmem mümkün değil sadece ekranın sol köşesinden. Bu cihazı bir servise götürüp arıza tespite bırak. Garantisi varsa iyi yine. Anakart problemlerinde ciddi fiyat çıkarıyorlar çünkü.

Yukarıda yazmıştım laptop olduğuu garantisi yok bilgisayarcı baktı bulamadı başka bir adam gelip reballing yapılması lazım falan dedi ama hiç bakmadan güvenmedim ona da zaten.

Yukarıda yazmıştım laptop olduğuu garantisi yok bilgisayarcı baktı bulamadı başka bir adam gelip reballing yapılması lazım falan dedi ama hiç bakmadan güvenmedim ona da zaten.

Laptopu okumamışım :0

Reballing işi olabilir. Tam arıza tespite göre yapılması da gerekiyor olabilir ama official konumlarda bu tip durumlarda genelde kökten anakart değişimi oluyor ve dip olarak 15k fiyat biçiyorlar bu işe. Modele göre değişebilir tabii ki(Eski-yeni). Bunu bil, buna göre hareket et.

Yeni konular

Geri
Yukarı