Max. 2000 Türk Lirasına Televizyon

Regalbeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugünlerde ailem yeni bir televizyon alma yarışına girdi. Ailecek televizyonlarla ilgili aşırı bir bilgimiz olmadığından dolayı forumdan tavsiye almak istedim. Max. 2000 Türk lirasına teknosadan televizyon önerebilir misiniz ? Şu ana dek 2 tane televizyon radarıma yakalandı.

LG 42LA640S DVB-S 3D FHD SMART LED LC - LED TV - Teknosa.com

LG 42LA660S DVB-S 3D FHD SMART LED LC - LED TV - Teknosa.com

Aslında biri diğerinin bir üst modeli. Ama bütçemiz 2000 Türk lirası olduğundan dolayı yüksek fiyata sahip olanı da aklıma yazdım. Şimdi 2000 Türk lirasına satılan televizyon parasına değer mi ? Yani 1700 Türk lirasına satılan televizyon ile arasında çok fark var mı ?

Bana başka hangi televizyonları önerebilirsiniz ?

Televizyonu nasıl kullanacaksınız bu önemli.
Koltuk tv arası mesafe nedir?
Hd uydu alıcınız, blueray oynatıcınız var mı?
Oyun konsolunuz var mı?
Bilgisayarı bağlamayı düşünüyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Televizyonu nasıl kullanacaksınız bu önemli.
Koltuk tv arası mesafe nedir?
Hd uydu alıcınız, blueray oynatıcınız var mı?
Oyun konsolunuz var mı?
Bilgisayarı bağlamayı düşünüyormusunuz?

Koltuk tv. arası yaklaşık 3 metre.
Bol bol film, dizi, maç izleyeceğiz. Ben ayrıyetten pc'yi bağlayıp fifa günleri yapacağım.
Tivibu Ev var hd uydu alıcısı olması lazım.
Oyun konsolum yok. Şu anda almayı düşünmüyorum ama alabilirim de. Yani 3 yıl sonra falan.
Bilgisayarımı bağlayacağım.

42inç uygundur.
Hd yayın izlemezseniz led tvler oldukça kötüdür. Analog yayın da plazma tercih edilir.
Oyun oynanacaksa led tv alın. Smart özelliklerine fazla kanmayın, ekran kartların da ki gibi numaralarına bakarak alacaksınız.
LG'de ilk rakam panel, ikinci rakam ise özellikdir. Her iki televizyonun görüntü kalitesi aynıdır.

SAMSUNG 40F6470 FHD SMART 3D DVB-S LE - LED TV - Teknosa.com

Bu da aklıma yattı.

- - - Güncellendi - - -

42inç uygundur.
Hd yayın izlemezseniz led tvler oldukça kötüdür. Analog yayın da plazma tercih edilir.
Oyun oynanacaksa led tv alın. Smart özelliklerine fazla kanmayın, ekran kartların da ki gibi numaralarına bakarak alacaksınız.
LG'de ilk rakam panel, ikinci rakam ise özellikdir. Her iki televizyonun görüntü kalitesi aynıdır.

Hd yayın + oyun = led tv demek istiyorsunuz.

Tivibu evde bazı kanallar hd'ye geçmiş. Yani ben hd olmayan bir kanalı yukarıdaki televizyonlar ile tivibu evden izlersem görüntü kalitesinde sıkıntı yaşar mıyım ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı