Mazda 626'nın Eskişehir'de ustası var mıdır?

@DondurmaKebap sorun nedir? Ankara'ya gitme şansın varsa daha iyi olur.

Hocam rölantisi yüksek ve 1000-2500 devir arasında dalgalanıyor. Alt takımlardan ses geliyor bunlara baktırmak için sormuştum.
Ankara konusu ise yalnızca hafta sonu vaktim var Eskişehir'e de git gel yapacağım için pek mümkün olduğunu düşünmüyorum.

@DondurmaKebap Sağa sola dönerken ya da hafif bozuk yolda tıkırtı geliyorsa, rotbasi ya da rotildir. Wuuuu Wii diye ses geliyorsa teker bilyasidir. Rölanti işi ise kolay gaz ile çalışıyor ise rölanti gazı kisilacak. Bunlar kolay işlem hocam Eskişehir'de iyi bir japoncu bulursanız hemen halleder. Japon Center ve Eskişehir Oto Mekanik ile konuşun ve randevu alın.

@DondurmaKebap sağa sola dönerken ya da hafif bozuk yolda tıkırtı geliyorsa, rotbasi ya da rotildir. Wuuuu Wii diye ses geliyorsa teker bilyasidir. Rölanti işi ise kolay gaz ile çalışıyor ise rölanti gazı kisilacak. Bunlar kolay işlem hocam Eskişehir'de iyi bir japoncu bulursanız hemen halleder. Japon Center ve Eskişehir oto mekanik ile konuşun ve randevu alın.

Hocam rot başlarında bir sıkıntı olabilir ve frene basınca direksiyon sağa sola sallanıyor sanırsam fren disklerinden. Dediğiniz yerler ile görüşüp bilgi alacağım teşekkürler.

@DondurmaKebap Pedal ve direksiyonda titreme yaşıyorsanız. Fren diski ya da balata yamulmus olabilir. Bunun sebebi de sıcak fren ile birden suya girilmez. Lakin rot başında da sorun olabilir. Amortisörü de gösterin. Patlayan amortisör tekeri yere tam bastirmaz.

Bizde de 91 model 1.6 626 var Adana'da usta bulamadık Japonculara sorduk zar zor tamir edebilecek biri çıktı. Siz de Japonculara bakabilirsiniz.

@DondurmaKebap pedal ve direksiyonda titreme yaşıyorsanız. Fren diski ya da balata yamulmus olabilir. Bunun sebebi de sıcak fren ile birden suya girilmez. Lakin rot başında da sorun olabilir. Amortisörü de gösterin. Patlayan amortisör tekeri yere tam bastirmaz.

Hocam pedallarda bir titreme yok yalnızca frene bastığımızda direksiyon ve aracın ön kısmı sallanıyor. Aracı yeni aldığım için zaten genel bir bakımdan geçireceğim. Benden önceki sahibi 18 jant takmış tıkırtılar biraz da ondan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.

Bizde de 91 model 1.6 626 var Adana'da usta bulamadık japonculara sorduk zar zor tamir edebilecek biri çıktı. Siz de japonculara bakabilirsiniz.

Alırken en çok korktuğum konu buydu umarım tamir ve bakımını yapabilecek iyi bir usta bulabilirim.

Mazda ülkemizde Tofaş vs. kadar ilgi görmüyor ne yazık ki. Ama arabaları çok iyi ve uzun ömürlü. Arabayı benzine alıp gaza basınca uçuyor gibi oluyor. :D şahin'de bu hissiyatı alamazsın.

Evet zaten benzine alınca rölanti sorunum da düzeliyor ve araç gerçekten uçuyor konforu ve seriliğinden çok memnunum şu anlık umarım büyük bir sorun çıkartıp üzmez beni.

Geri
Yukarı