MediaMarkt ömür boyu ekran koruyucu değişimi mağaza ilgisizliği

431168

Hectopat
Makaleler
4
Merhaba.

Satın aldığınız telefonunuza ek hizmet olarak telefonun kullanım ömrü boyunca ekran koruyucu ürününde değişim garantisi sundukları bir hizmet var. Bu hizmeti Ankara'da (isim vereceğim) Ankamall ve Metromall mağazalarında iki ay süre zarfında belirli aralıklarla 3 defa gitmeme rağmen ne yazık ki alamadım.
- Telefonunuz nedir? Şeklinde bir soru soruluyor ve sonra "maalesef yok" cevabı alıyorsunuz. Benzer durumla karşılaşan olursa Genel Müdürlüğe konu hususunda bir bilgilendirme e-postası yazsın. Ürün ellerinde mevcut ancak gelen müşteriden yarısından fazlasını geri çeviriyorlar. Hizmet sektörü zor evet, yoğunluk olabilir benzer sektörde çalışan biri olarak bunu da anlayabiliyorum. Ancak hafta içi mağaza operasyonunda herhangi bir olumsuz yoğunluk bulunmazken geri çevrilmek kabul edilebilir değil. Personelin kendisine "iki ayda 3 defa yok yanıtını aldım, ne zaman tedarik edilir?" şeklinde soruma karşılık -küçük mağazalara gidin" cevabını aldım.

Personel ve yazışmalarımın detaylarına daha fazla girmiyorum. Konuyu Genel Müdürlük titizlikle değerlendirip geri dönüyor ve sizi aynı gün mağazaya davet ediyorlar.

[email protected]

Satarken sülük gibi yapışmayı biliyorlar ama. Teknosa'da da İphone 14 cihazıma ekran koruyucu çektirirken satış danışmanı hiç abartmıyorum işlem boyunca ısrar etti ömür boyu jelatin hizmetini satın alın diye. az çok böyle olacağını bildiğim için reddettim.

Bu tarz durumları sosyal mecralarda yazmak aslında daha etkili oluyor. Önce herkesin görebileceği türden bir tweet sorunu daha hızlı halledebiliyor. Yanıt alamasaydım eğer THH başvuracaktım fakat müşteri iletişim merkezi yazdığım günün hemen sabahında mağazaya ulaşarak tarafıma dönüş sağladı.

Geri
Yukarı