MediaMarkt'ta çalışmak

Emre Ceylan

Hectopat
Daha fazla  
Mediarmakt'ta kariyer.net'ten başvuru yapıp geri dönüş aldım ve mülakata görüşmeye çağrıldım. İşe alırlar almazlar orası ayrı konu fakat MediaMarkt'ta çalışmak nasıl bir iştir? Bunun hakkında bilgi sahibi tecrübeli kişilerdin fikir almak istedim. Başta kendim çok hevesli bakıyordum fakat bazı site ve forumlarda ki olumsuz yorumlar hevesimi kırdılar diyebilirim. Nedir ne değildir bir bilgisi olan varsa fikir belirtirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli ayakta kalabilmeyi göze almak lazım. Ondan sonrası sizin satış performansınız ve müşterinin alım gücüne göre şekillenir.
Ben de buraya çok başvuru yapmıştım ama görmediler bile.
Bir keresinde görüp de dönmedikleri olmuştu.
Yıllarca kalınabilecek bir çalışma ortamı sunduklarını düşünmüyorum.
Benim fikirlerim bu şekilde ama siz de deneyimleyip görmelisiniz diye düşünüyorum.

Sürekli ayakta kalabilmeyi göze almak lazım. Ondan sonrası sizin satış performansınız ve müşterinin alım gücüne göre şekillenir.
Benim fikirlerim bu şekilde ama siz de deneyimleyip görmelisiniz diye düşünüyorum.
Para kazanmak için müşteri yalamak iş değil bence şirket köleliği.

Uzun süreli düşünmüyorum zaten 1sene değil aylık sadece oda 7-8 ay en fazla. Telefon alıp birkaç ihtiyacım olan şeyleri alıp çıkmak planım. Teknolojik ürünlerle aram iyidir satışını yapabileceğimi düşünüyorum. Sadece sıkıntım orada ki çalışma ortamıyla alakalı çok kötü yorumlar olması bu yorumlar korkutuyor beni.
Para kazanmak için müşteri yalamak iş değil bence şirket köleliği.

Geçici düşünüyorum zaten ailede maddi durumlardan bazı ihtiyaçlarımı kendim karşılamam lazım. Kafamda ki problem oradaki çalışma ortamı insanların tutumu falan. Şöyle o kötü yorumların arasında bir motive edici bir şey arıyorum sadece.
Geçici iş olarak idare eder ama uzun ömürlü değil. Ve sürekli müşteri yalamak zorunda kalıyorsun. Belli yaştan sonra çekilcek iş değil.

Ağzım iyi laf yapar müşteri yalamakta da sorun yok bende geçici düşünüyorum fazla kötü yorum gördüğümden burada da bir sormak istedim hiç bulaşma arkana bakmadan kaç git diyenleri falan gördüm tedirginlik yarattı bende biraz bu durum.

Uzun süreli düşünmüyorum zaten 1sene değil aylık sadece oda 7-8 ay en fazla. Telefon alıp birkaç ihtiyacım olan şeyleri alıp çıkmak planım. Teknolojik ürünlerle aram iyidir satışını yapabileceğimi düşünüyorum. Sadece sıkıntım orada ki çalışma ortamıyla alakalı çok kötü yorumlar olması bu yorumlar korkutuyor beni.

Geçici düşünüyorum zaten ailede maddi durumlardan bazı ihtiyaçlarımı kendim karşılamam lazım. Kafamda ki problem oradaki çalışma ortamı insanların tutumu falan. Şöyle o kötü yorumların arasında bir motive edici bir şey arıyorum sadece.

Ağzım iyi laf yapar müşteri yalamakta da sorun yok bende geçici düşünüyorum fazla kötü yorum gördüğümden burada da bir sormak istedim hiç bulaşma arkana bakmadan kaç git diyenleri falan gördüm tedirginlik yarattı bende biraz bu durum.
Hocam, iş zor bulunur girebilirsiniz fakat milletin parasına göz diktiriyorlar size adamın biri laptop alıcak yardımcı oluyorsunuz bildiğin ezberletmişler gibi "Kardeşim bunu almazsan virüs girer bozulur bilgisayarın" , "Kardeşim windows'u almazsan crack alırsan bozulur bilgisayarın garantisi biter alcaksan 1000TL" Orada çalışmak emekten çok çene bence. Kötü algılanmasın fakat mediamarkt bana göre türkiyenin en kötü teknoloji firmasının başıdır. Ne ürünleri düzgün ne garanti servisleri düzgün ne de yaptıkları iş. Maaşı iyise girebilirsiniz bence.

Diğerlerini bilmemde telefon standındaki kılçıkların elindeki geçen senenin en iyi telefonunu küçümseyerek konuşmaları ve seni eziksemeleri gıcık ediyor. Sanki kendileri prens ya da başka bir şey. Geçen sene aynı telefonu satmak için bir yerlerini yırtıyordun.

Teknoloji mağazalarında çalışan kişiler uzun yıllar bir firmada çalışmaz genelde. Çünkü şartlar ağırdır ve verilen maaşlar/primler çok düşüktür. Geçici çalışmak için iyi bir fırsattır fakat kariyer yapmak istediğinde başka firmalar arasında gezer durursun yüksek ihtimal. Ayrıca mağaza çalışanlarının bu işi seven ve anlayan kişiler olduğunu hiç düşünme, kimseyi de yanlış bilgi veriyorsun diye mümkünse düzeltme. Teknoloji mağazalarında esas amaç ürünü en iyi şekilde anlatıp sunmak değil ürünü en iyi şekilde satmaktır. Ona göre şekil alırsan iyi satışlar yapabilirsin.

Geri
Yukarı