MediaTek G90T işlemci nasıldır?

Merhaba arkadaşlar ben telefon alacağım. Alacağım telefonlar arasında Xiaomi Redmi Note 8 Pro telefonu da var. Ancak bu telefonda diğer serilerinden farklı olarak mediatek helio G90T işlemcisi yer alıyor. Bu işlemci hakkında bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kullanıyorum Note 8 Pro. Günlük kullanımda bir sıkıntı çıkartmadı. Sadece Spotify'da yazılımsal bir sıkıntılar vardı diye biliyorum ama kullanmadığım için son durum nedir bilgim yok.

Performanslı bir işlemci. Alınır, günlük kullanımda sorun çıkarmaz. Fakat Mediatek olmasının getirdiği dezavantajları var. Çabuk ısınıp performans düşürmesi, Snapdragon kadar verimli olmaması gibi. Netflix bile en fazla 576P oynatılabiliyor Mediatek işlemcilerde mesela. Yine de bana göre Note 8 Pro iyi bir telefon genel olarak.

Performanslı bir işlemci. Alınır, günlük kullanımda sorun çıkarmaz. Fakat Mediatek olmasının getirdiği dezavantajları var. Çabuk ısınıp performans düşürmesi, Snapdragon kadar verimli olmaması gibi. Netflix bile en fazla 576P oynatılabiliyor Mediatek işlemcilerde mesela. Yine de bana göre Note 8 Pro iyi bir telefon genel olarak.
Netflix meselesi işlemci ile alakalı değil hocam yazılımsal. Realme 6 Pro Snapdragon işlemciye sahip ama sonradan geldi desteği (bkz :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
).
Note 8 Pro'ya da Android 10 ile HD desteği gelecek diye okumuştum.
Throttle konusunda ise %90 civarında performansını koruyor ki bu da iyi bir değer :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çabuk ısınıp performans düşürmesi, Snapdragon kadar verimli olmaması gibi.
Bu işlemci de thermal throotling sorunu yok, sıvı soğutma boruları var cihazda. Snapdragon rakibine göre daha fazla ısınan ve daha fazla güç tüketimi olan bir model.

Performans konusunda G90T ve G76 MP4 ikilisi gayet iyi, güç tüketimi konusunda iyi bir yonga değil ama.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı