Mekanik hisli klavyeyi mekanik klavyeye çevirme

Rauxer

Hectopat
Yer
:P
Tekrardan merhaba dostlar. Benim size bir sorum olucak. Ben Cooler Master Masterkeys Lite l adlı mekanik hisli klavye almayı düşünüyorum. Benim sizlere sorum şu. Bu klavyeyi Blue Switch alarak mekanik klavyeye çevirebilir miyim? (Tuşların altında switch girişleri var) İkinci sorum: Bu klavye mekanik klavyeler gibi ses çıkartır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrardan merhaba dostlar. Benim size bir sorum olucak. Ben Cooler Master Masterkeys Lite l adlı mekanik hisli klavye almayı düşünüyorum. Benim sizlere sorum şu. Bu klavyeyi Blue Switch alarak mekanik klavyeye çevirebilir miyim? (Tuşların altında switch girişleri var) İkinci sorum: Bu klavye mekanik klavyeler gibi ses çıkartır mı?
Hayır, çeviremezsiniz. Mekanik hisli klavyeler özünde membaran klavyelerden bir farkı yoktur. Tavsiyem bütçenizi arttırıp MasterKeys Pro L almanız olur. Ancak, bir klavyeye de 500TL vermek sizin için ne kadar mantıklı olur bilmem. Yine de yeni klavyeniz hayırlı olsun şimdiden :)

Beyler peki bana mekanik blue switch olan 250 tl aralığında rgb li (cooler master gibi olursa iyi olur [saçma sapan aydınlatması olmasın lütfen) klavye önerir misiniz?

Fena değil. Romer G switchlerin MX Brownlara eş değer olduğunu duymuştum. RGB takıntısı yoksa arkadaşın alınabilir. Şahsen RGB'nin herhangi bir oyun oynarken veya yazı yazarken yararını görmedim :)
Bende RGB klavye var genelde tek renk(kırmızı) kullanıyorum, RGB dediğin gibi olmazsa olmaz olmamalı. Romer-G klavye kullandım, memnundum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı