Mekanik klavye önerisi

Dr.Aequitas

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Mekanik klavye almak istiyorum ancak çok fazla detay var, konuya pek hakim değilim.
Çok sık oyun oynamam, genellikle webde dolaşırım, bazen kod yazarım, çoğunlukla yazı yazmak için kullanıyorum klavyeyi.
Bütçe 5000 TL civarında.
Tam klavye olmasını istiyorum, TKL istemiyorum, ayrıca Türkçe klavye olmalı.
RGB şart değil, olmasa da olur.
Anahtarların çok ses çıkarmamasını istiyorum. Klik sesi olmamasını tercih ederim. Kırmızı anahtarları öneriyorlar sanırım, eğer çok az ses çıkarıyorsa olabilir belki.
Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden çok teşekkür ederim.

Herkese merhaba.
Mekanik klavye almak istiyorum ancak çok fazla detay var, konuya pek hakim değilim.
Çok sık oyun oynamam, genellikle webde dolaşırım, bazen kod yazarım, çoğunlukla yazı yazmak için kullanıyorum klavyeyi.
Bütçe 5000 TL civarında.
Tam klavye olmasını istiyorum, TKL istemiyorum, ayrıca Türkçe klavye olmalı.
RGB şart değil, olmasa da olur.
Anahtarların çok ses çıkarmamasını istiyorum. Klik sesi olmamasını tercih ederim. Kırmızı anahtarları öneriyorlar sanırım, eğer çok az ses çıkarıyorsa olabilir belki.
Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden çok teşekkür ederim.

Birkaç aydır kullanıyorum çok memnunum.

Madem bütçe var. Bu klavyeyi tavsiye ederim.
Öneri için teşekkür ederim ancak resimlerde Türkçe klavye değil gibi görünüyor. Açıklamalarında Türkçe Q yazıyor gerçi ama, emin olmak için sormak istedim.

Bu arada Steelseries Apex 7 ile bu klavyeyi karşılaştırırsak hangisi daha iyi bir seçenek olur?
Ayrıca Corsair K70 MK.2 ile Blackwidow V3 PRO klavyelerin de çok önerildiğini gördüm. Bunlardan hangisi en mantıklı seçenek olur?

Arkadaşım bu klavyeyi kullanıyor ve malzeme kalitesi, switch ve multimedya özellikleriyle çokça esneklik sunuyor. Ek olarak oyun oynarken de gayet yüksek performans elde ediyorsunuz. Güçlü de bir işlemciniz varsa 8K raporlama hızını sonuna kadar kullanabilirsiniz. Ama yazı yazarken kodlama yaparken falan çok rahat hissettirir. Dİğer bahsettiğin modelleri tam bilmiyorum ama Asus ROG serisi genel anlamda da tümüyle yarışacak pozisyonda. Bu arada ürün fotoğrafları ülkelere özel çekilmediğinden standart
İngilizce Q görünse de özellikler kısmında belirtilen Türkçe Q göndermeleri gerekiyor.

Madem bütçe var. Bu klavyeyi tavsiye ederim.
Bu arkadaşın önerdiği daha iyiymiş.

Arkadaşın önerdiği klavyenin bu modelini de alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Arkadaşım bu klavyeyi kullanıyor ve malzeme kalitesi, switch ve multimedya özellikleriyle çokça esneklik sunuyor. Ek olarak oyun oynarken de gayet yüksek performans elde ediyorsunuz. Güçlü de bir işlemciniz varsa 8K raporlama hızını sonuna kadar kullanabilirsiniz. Ama yazı yazarken kodlama yaparken falan çok rahat hissettirir. Dİğer bahsettiğin modelleri tam bilmiyorum ama Asus ROG serisi genel anlamda da tümüyle yarışacak pozisyonda. Bu arada ürün fotoğrafları ülkelere özel çekilmediğinden standart
İngilizce Q görünse de özellikler kısmında belirtilen Türkçe Q göndermeleri gerekiyor.
8K raporlama nedir?

Verdiğiniz modelleri inceliyordum ancak Apex PRO'nun ayarlanabilir switch leri aklımı çok çeldi doğrusu. Arada ciddi fiyat farkı var ama sizin de fikrinizi alayım.
5999'a Apex PRO mu yoksa 4762'ye Flare II mi?

Son düzenleme:
8K raporlama nedir?

Verdiğiniz modelleri inceliyordum ancak Apex PRO'nun ayarlanabilir switch leri aklımı çok çeldi doğrusu. Arada ciddi fiyat farkı var ama sizin de fikrinizi alayım.
5999'a Apex PRO mu yoksa 4762'ye Flare II mi?
Klavyenin raporlama hızı aslında. Yani normalde gaming klavye ve fareler 1000 mhz civarıdır. Gayet de yeterli bir raporlama hızıdır. Ama 8000 mhz klavye ile işlemci arasındaki haberleşmenin 8 kat daha hızlı olduğu anlamına geliyor. Milisaniyelerin çok şey değiştirdiği FPS oyunlarında çok daha işe yarar bir şey. Gündelik kullanımda yazılımdan 1000 MHZ ayarlamanız yeterli klavyenizi.

Apex Pro ise yeni bir mekanik anahtar teknolojisi kullanıyor. Tuşla bastığınızda aktif olması için ne kadar ve ne güçle tulu basmanız gerektiğini ayarlayabilmenizden dolayı çok yazı yazan birisiyseniz kendinize en konforlu hale getirebiliyorsunuz tuşları.

Çok ikilemde kaldım. Bir de asus geri ödeme kampanyasının bugün son günüymüş. Flare 2 modeli için 655 lira geri ödemesi var.
Apex PRO satıcısı çok güvenilir değil, jetklik diye bir satıcı, yorumları hiç iyi değil.
Gaming gen tr den Flare II'yi alacağım sanırım.

Apex Pro aldım. Türkçe klavye konusunda sorun yaşamam umarım. Sadece tuş takımı bile 900 lira.
Neyse, bir şekilde alışcaz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı